11.05.2011 17:30 CET
3 : 0
(1:0)

Dunajská Streda prehrala v Zlatých Moravciach rozdielom triedy

V stredu popoludní sa na pôde nováčika odohral zápas, v ktorom v podstate o nič nešlo. Zlaté Moravce ale dokázali splniť rolu favorita a porazili po skvelom výkone bezzubých hostí zo Žitného ostrova 3:0.

Spočiatku sa hral na pôde nováčika zaujímavý futbal so šancami na oboch stranách. V 3. minúte vyrážal Novota strelu Hrušku. Následne ViOn pohrozil, keď Pavelka z 8 m trafil brvno, onedlho ešte dorážal Hruška, jeho pokus ale obrana hostí zblokovala. O niekoľko minút neskôr zahrával rohový kop domácich Hruška, ktorý síce našiel presne Babica, ten nedokázal prekonať Novotu ani na dvakrát. Hostia prvýkrát odpovedali v 6. minúte, ale Helískova prudká strela trafila iba Chrena. Peknú akciu si domáci vypracovali v 12. minúte, keď po spolupráci Brčák - Pavelka - Babic posledne menovaný zakončil len veľmi slabo. Okamžite z protiútoku sa v dobrej pozícii ocitol Tomčák, no jeho strelu odvrátil Chren do autu. Následne hra mierne upadla a ďalšia šanca prišla až tri minúty po polhodine hry, vtedy Orávikov prudký center zblokoval Hílek riskantne za cenu rohového kopu pred číhajúcimi útočnikmi domácich. Následný roh Orávika našiel Majerníka a ten otvoril strelou z voleja skóre - 1:0. V závere prvého polčasu domáci Orávik poslal prihrávku Brčákovi, ktorý ale proti Novotovi v dobrej šanci neuspel.

Po zmene strán domáci pokračovali vo výraznej aktivite, snažili sa predovšetkým o druhý gól. V 52. minúte po domácej spolupráci Candrák - Orávik zakončoval Brčák, ale jeho hlavička tesne minula cieľ. Po hodine hry skúšal šťastie domáci Tomášek, Novota jeho strelu ale kryl. V 66. minúte sa gólovo presadil domáci, keď Hruška našiel Pavelku, ktorý v páde dokázal prekonať Novotu - 2:0. Skóre sa menilo aj v 74. minúte: Babic kolmou prihrávkou vysunul Pavelku, ktorý sa v nájazde na Novotu presadil aj po druhýkrát - 3:0. V záverečnej päťnásťminútovke sa pokračovalu v tlaku domácich. V 82. minúte vystrelil spoza šestnástky Orávik, ale brankár hostí si s jeho strelou tentokrát poradil. Zlaté Moravce si už do konca zápasu vedenie udržali a zvíťazili nad Dunajskou Stredou 3:0.

Autor: Filip Kubaliak