23.04.2011 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

Dobrotka strelil kuriózny gól, Slovan vyhral 1:0

V sobotu o 17:30 sa pod Zoborom odohral súboj dvoch západoslovenských tímov, keď Nitra privítala na domácej pôde Slovan Bratislava. Domáci celý zápas odolávali tlaku hostí, ale v závere zápasu sa nakoniec nespravodlivo ujali vedenia po šikovnom góle obrancu Dobrotku, ktorý rukou nadvihol center Žofčáka a vyťažil Slovanu dôležité tri body.

Spočiatku sa hral pod Zoborom zaujímavý duel. V 5. minúte mal šancu domáci Rák, ale Putnocký jeho následný pokus dokázal s problémami vyraziť. V 20. minúte mal ten istý hráč dobrú strelu z 25m, ale vystrelil nad bránu Slovana. O tri minúty neskôr mieril hosťujúci Milinkovič z priameho kopu vedľa. V 25. minúte zachraňoval dvakrát Hroššo pri šanciach hostí. Po polhodine hry mali hostia tri vyložené šance, najskôr po rohovom kope Milinkoviča nastrelil brvno Grendel, potom dvakrát dorážal po odrazenej lopte Žofčák, ale Hroššo opäť podržal svojich spoluhráčov. V 37. minúte hosťujúci kanonier Filip Šebo skúsil ďalekonosnú strelu, ale lopta minula svoj cieľ.

Druhý polčas bol taktiež zaujímavý, prevahu mali hostia, ktorý sa predovšetkým snažili o víťazný gól. V 54. minúte skúsil Hroššovu pozornosť striedajúci hosťujúci hráč Ivana, ale jeho strele chýbala sila. Na opačnej strane v 58. minúte prudko vypálil Glenda, ale Putnocký bol pozorný. Onedlho sa útočná dvojica Ivana - Šebo mohla dostať do sľubnej šance, ale tentokrát "úradovala" domáca obrana. V 59. minúte z hranice šestnástky strieľal hosťujúci stredopoliar Grendel, ale Hroššo si s jeho pokusom poradil. Tesne po hodine hry mal ten istý hráč podobnú šancu, taktiež neuspel ani tentokrát. V 75. minúte sa predčasne radoval z gólu Filip Šebo, keď jeho radosti zabránil avizovaný ofsajd postranného rozhodcu. V 89. minúte ale nič nezabránilo gólu Dobrotku, ktorý taktiež nemal platiť, ale hlavný rozhodca ho uznal, keď po centri Žofčáka rukou šikovne nadvihol center skúseného stredopoliara - 0:1. Po vstrelenom góle nepomohlo domácim hráčom ani zaslúžené protestovanie voči gólu Dobrotku. Do konečného hvizdu si už hostia udržali svoje vedenie a tak sa zápas skončil výhrou Slovanu, ktorý sa na čelo tabuľky dotiahol na dva body.

Autor: Filip Kubaliak