11.05.2011 17:30 CET
0 : 2
(0:0)

Ružomberok si vezie z Nitry tri body

V stredu popoludní Pod Zoborom Nitra privítala Ružomberok. Priemerný zápas pred slabou diváckou kulisou skončil výhrou hostí, ktorý zvíťazili 2:0 po oboch góloch Blažiča.

Pod Zoborom sa hralo spočiatku len medzi šestnástkami. Prvá vážnejšia akcia prišla až v 16. minúte, keď hráč hostí Tomáš Ďubek centroval na Ivana Kotoru, ktorý ale z voleja trafil len pred nim brániaceho obrancu. V 21. minúte na druhej strane Kolár pekne potiahol loptu, centrom našiel Mikuša, ktorého hlavička nebola ideálna a neprekvapila Hrdličku. Po polhodine hry domáci Sloboda prudko vystrelil z 25 m, Hrdlička bol opäť pozorný. Onedlho domáci Rák zahrával priamy kop, avšak namieril nad bránu hostí. V 40. minúte domáci Áč vysunul Ráka do výbornej šance, ale domáci kapitán Hrdličku neprekonal. V závere prvého polčasu Mikuš nahral loptu Rákovi, ktorý ju ale následne netrafil ideálne a z dobrej šance nevyťažil nič. Na druhej strane to onedlho ešte skúšal z hranice šestnástky Chovanec, ale minul Hroššovu svätyňu.

Po zmene strán začali aktívnejšie hostia. V 55. minúte ale mali šancu domáci, keď Tóth vyskúšal pozornosť Hrdličku, ale jeho delovka nezasiahla bránu spomenutého gólmana. O niekoľko sekúnd neskôr zakončoval Ďubek po prihrávke Chovanca, ale lopta išla veľmi nepresne. O dve minúty neskôr na druhej strane ani nepresvedčil Sloboda, ktorého pokus z 25 m skončil mimo. O tri minúty neskôr kapitán hostí Tomáš Ďubek mieril strelu k ľavej žrdi, ale Hrošša nedokázal prekonať. V 62. minúte hostia skórovali: ku lopte sa dostal Blažič, ktorý využil chybu domácej obrany a prekonal bezmocného Hrošša - 0:1. O chvíľu sa Hoferica ocitol v dobrej šanci pred nitrianskou bránou, ale nedokázal sa presadiť. V 69. minúte strelil Blažič druhý gól, keď po rohovom kope prízemnou strelou opäť nedal šancu Hroššovi - 0:2. V 75. minúte domáci striedajúci hráč Schulmeister vysunul Gajdošíka, ktorý bol ale v koncovke nedôrazný. V 87. minúte mal Gajdošík opäť dobrú šancu, ale jeho dobrú strelu zblokoval Kostelný. V nadstavenom čase mohol pridať tretí gól kapitán hostí Ďubek, ale Harbuľák dokázal na dvakrát zabrániť aby skóroval tento skúsený záložník. Takže sa pod Zoborom už skóre nemenilo a tak Nitra opäť doma podľahla tentokrát Ružomberku, ktorý vyhral na ich pôde 2:0 gólmi Blažiča.

Autor: Filip Kubaliak