04.05.2011 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Pod Zoborom sa derby skončilo bez gólov

V stredu o 17:30 privítala Nitra tabuľkového suseda Zlaté Moravce. V tomto regionálnom derby nevyšiel ani jeden tím úspešne, keďže zápas skončil bezgólovou remízou.

Spočiatku viac vynikali domáci hráči. V 9. minúte práve domáci Ivančík posunul na voľného Mikuša, ktorý následne prihrával Rákovi, ale jeho "pätička" tesne minula pravú žrď hosťujúcej brány. O päť minút neskôr strieľal domáci Rák, ale jeho pokus Kuciak pekne vyrazil. V 22. minúte sa dostali do šance aj hostia: Majerníkova strela z priameho kopu ale minula Hroššovu bránu. O štyri minúty sa po chybe Šimončiča dostal do vyloženej šance hosťujúci Janečka, obranca ViOn-u, ale vystrelil nad bránu Hrošša. V 36. minúte Glenda pekne nahral Kolárovi, ten ale nedokázal využiť dobrú pozíciu. Onedlho hostia takmer vyťažili po spolupráci Pavlenda - Pavelka, ale druhý menovaný nezakončil ideálne. V 44. minúte domáci Glenda vystrelil, ale ani tentokrát sa skóre nemenilo.

Po zmene strán sa pokračovalo v hre, ktorá sa prevažne odohrávala v strede poľa. V 55. minúte domáci Mikuš vyskúšal Kuciakovu pozornosť, ale brankár Zlatých Moraviec sa nedal prekvapiť. Onedlho na druhej strane zakončoval Orávik, ale ten mieril veľmi nepresne. O niekoľko minút neskôr si domáci talentovaný hráč Ivančík vypracoval peknú šancu, Kuciak ale bol na mieste. Na opačnej strane tesne minul Hruška strelou spoza šestnástky bránu domácich. Striedajúci hráč hostí Brčák mal v priebehu dvoch minút v 76. minúte a v 78. minúte, ale ani raz nedokázal zúžitkovať dobrú pozíciu. Onedlho sa domáci Kolár ocitol v dobrej pozícii ale nepresadil sa. V 89. minúte sa pekne uvoľnil hosťujúci Tomášek, ale ani tentokrát sa stav nemenil. Pod Zoborom sa tak zápas skončil bez gólov.

Autor: Filip Kubaliak