21.05.2011 17:30 CET
3 : 2
(0:0)

Dukla siaha po 4. mieste, Prešov sa napriek prehre definitívne zachránil

Aj Banská Bystrica dohrala na svojom štadióne posledný zápas. V ňom hostila Prešov a napokon môžu byť spokoné oba tímy. Domáci totiž majú horšie od Trnavy už len skóre a Tatran sa vďaka prehre Dubnice so Slovanom definitívne zachránil.

Bol to ale obrovský boj. Už v 5. minúte sa po Papajovom centri dostal k hlavičke Baláž a tesne minul bránu Pindrocha. O päť minút v dobrej situácii strieľal Macko, mieril vedľa. V 23. minúte sa osmelila aj Dukla, Slančík nahrával a Považanec strieľal. Lenže netrafil poloprázdnu bránu. O pár minút sa hostia opäť "vyznamenali". Niekoľkokrát vyjadrovať do médií, že faulujú zbytočne a musia si na to dávať pozor naozaj nemuseli. Krajník totiž spílil Johancsika a išiel predčasne pod srpchy. Bola to už tretia červená karta v priebehu ostatných 120. minút ligového zápasu. Z priameho kopu netrafil Slančík a po ňom neskôr ani Pečovský. Paradoxne, stmelilo to hráčov hostí, ktorí dobre bránili a Bystrica sa nevedela dostať do poriadnej šance. Tá prišla až minútu pred koncom prvého polčasu, Slančík hlavičkoval tesne vedľa žrde. Na druhej strane strieľal mimo Petráš.

Pečovský otvoril druhé dejstvo zápasu, jeho bomba z diaľky nenašla priestor brány. Individuálne, ani prechodom cez obrancov to domácim nevychádzalo, preto sa často pokúšali o strelu z diaľky a v 54. minúte to konečne vyšlo Hučko, ktorý trafil presne a otvoril skóre - 1:0. Mierne ich to však upokojilo, o päť minút bolo 1:1. Postaral sa o to Žúrek, ktorý si elegantne poradil s obranou a prekonal Pindrocha. Už to mohlo byť pre Tatran ešte lepšie, po rohu sa však presne nepresadil Farbák. Nechýbalo veľa. V tej istej šesťdesiatsekúndovke mieril hlavou vedľa aj Turňa. Ten istý hráč neskôr vyrobil z pravej strany dobrú akciu pre Uškoviča, ktorý sa zblízka nemýlil a poslal svoj tím do vedenia - 2:1. Trinásť minút pred koncom sa Turňa pokúšal Pláničku prekvapiť, lopta šla tesne nad. V 84. minúte bolo vyrovnané. Po štandardke nastal zmätok, domáci si nevedeli rady a využil to pohotový Žúrek, ktorý druhým gólom v zápase opäť vyrovnal, tentokrát na 2:2. O pár chvíľ pálil Hučko do brvna. Nemuselo ho to mrzieť, Dukla sa dočkala rozhodujúceho gólu hneď o pár sekúnd. Bývalý hráč Tatrana Prekop poslal loptu do ohňa, kde bol Brašeň a spoza šestnástky trafil - 3:2. V poslednej minúte si takmer zrazil loptu do vlastnej siete Belák, ale napokon Prešov už nevyrovnal a zaknihoal 5. prehru v rade. Nemusí ho to ale špeciálne mrzieť, prehrala aj Dubnica a s ligou sa teda Tatran tento rok určite lúčiť nebude.

Autor: Ľubomír Hudačko