30.04.2011 17:30 CET
0 : 1
(0:1)

Nitra prekvapila pod Urpínom, získala tri body

V sobotu o 17:30 Banská Bystrica privítala Nitru. Pred zápasom sa rátalo s výhrou domácich, ale hráči spod Zobora dokázali pod Urpínom vyhrať 1:0.

Domáci mali spočiatku prevahu nad Nitrou. V 12. minúte pohrozil z priameho kopu domáci Poljovka, ale jeho pokus tesne preletel ponad brvno. O niekoľko sekúnd neskôr mohli domáci otvoriť skóre, ale center Hučka z ľavej strany poslal Johancsik nad bránu. V 18. minúte sa dostal do dobrej šance Brašeň, ale trafil iba bočnú sieť. O osem minút neskôr mali hostia vyloženú šancu, keď z pravej strany centroval Ivančík na Slobodu, ale ten z malého vápna napálil brvno Pindrochovej brány. V 34. minúte Dukla znovu pohrozila, keď po rohovom kope Považanca hlavičkoval Hučko, ale Hroššo skvele zasiahol na bránkovej čiare. Onedlho sa domáci stredopoliar Považanec prezentoval peknou strelou spoza šestnástky, jeho pokus ale mieril tesne vedľa. V 38. minúte sa hostia dostali do vedenia, keď strelu Ivančíka nešťastne tečoval Pančík, tým pádom zmenil smer lopty a znemožnil zakročiť bezmocnému Pindrochovi - 0:1. Nitra sa po vstrelenom góle prebrala a začala hrať oveľa lepšie. V 41. minúte hosťujúci Rák vyskúšal strelu z diaľky, ale jeho pokus mieril vedľa. O dve minúty neskôr sa ešte ukázal peknou strelou spoza šestnástky hosťujúci Glenda, ale ani tentokrát Nitra z tohto nevyťažila.

Po zmene strán sa domáci snažili o vyrovnávajúci gól. Na ihrisko prišiel útočník Jakubko a pochopiteľne sa Dukla dala do útoku. Niekoľko málo minút po jeho príchode sa jeho zásluhou dostal ku lopte v pokutovom území Hesek, ktorý následne napálil žrď Hroššovej brány. V 58. minúte sa aktívny Jakubko takmer tešil z gólu, ale aj on napálil podobne ako Hesek žrď. Onedlho po peknom centri hlavičkoval Hučko, ale ani z tejto šance gól nepadol. Onedlho sa osmelili aj hostia, tí hrozili prevažne z protiútokov. V 67. minúte najskúsenejší hráč hostí Róbert Rák išiel sám na bránu, ale nedokázal trafiť Pindrochovu bránu. V 70. minúte domáci Hučko fauloval v pokutovom území unikajucého Mikuša a hlavný rozhodca Sedlák tak nariadil penaltu, ktorú ale Rák nepremenil, keď Pindroch vystihol smer lopty a vytlačil ju na rohový kop. Dukla potom ešte mala v závere zápasu niekoľko príležitosti na vyrovnanie, no nedokázala prekonať Hrošša. Nitra si tak spod Urpína odviezla tri body po výhre 1:0.

Autor: Filip Kubaliak