12.09.2009 19:30 CET
1 : 2
(0:2)

Tatran Prešov - Spartak Trnava 1:2

Včera sa v Prešove odohral zaujímavý zápas, v ktorom dominovali hostia. Hostia z Trnavy mali v zápase prevahu, pre hostí to bola zaslúžená výhra.

V prvých minútach sa hralo len na polovici ihriska. Gol prišiel už v 15. minúte, ked obranca Prešovu, Michal Hanek zbytočne fauloval Michela Neta pre pokutovým územím, a faulovaný Neto sa z priameho kopu nemýlil, ked loptu umiestnil do pravého horného kúta Divišovej brány - 0:1. O osem minút neskôr prišiel opäť gol Neta z priameho kopu, ked opäť obranca Hanek fauloval brazílskeho záložníka a ten loptu opäť umiestnil do pravého horného kúta - 0:2.

Od tejto chvíle začali hostia hrať v strede poľa, do konca polčasu sa už vážnejšie situácie neboli. Aj v druhom polčase sa Prešov nevedel dostať z trápenia. Trnava sa usadila v strede poľa, začali hrať defenzívnejšie. Prešov sa naopak tiahol do útoku, začali si vypracovávať šance. V 69. minúte Ján Papaj vyskúšal brankára hostí Rybánskeho, ale brankár hostí bol pozorný. Prešov sa v posledných minútach snažil streliť aspon jeden gol, čo sa im podarilo, ked sa Katona presadil po Belejíkovom centri - 1:2.

Roman Pivarník (tréner Prešova): "Silu Spartaka sme rešpektovali. Hráčov som upozorňoval, že to môže byť zápas o jednom, či dvoch góloch. Žiaľ, boli sme to my, ktorí vyprodukovali zbytočné fauly v blízkosti vlastnej šestnástky. Neto v priebehu ôsmich minút dvakrát parádne trafil a potom sa nám to len veľmi ťažko otáčalo. V takom prípade by sme hádam súpera viac potrápili."

Karol Pecze (tréner Trnavy): "V Prešove sme získali prvé body vonku a myslím si, že celkom zaslúžene. Domácich sme vlastne do vážnejších šancí nepustili. To, čo prešlo za našu obranu, pochytal brankár Rybánsky. Teší ma, že náš tím zvíťazil."

Autor: Filip Kubaliak / futbalportal.sk