28.11.2009 15:30 CET
3 : 1
(1:1)

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 3:1

Trnava na svojom štadióne potvrdila úlohu favorita a vyhrali 3:1 nad Ružomberkom. Spartak mal počas zápasu jasnú prevahu, čo naznačuje aj výsledok. Trnava si po zápase zaslúžila od fanúšikov potlesk a svoje domáce účinkovanie v jesennej časti zakončili výhrou.

Začiatok zápasu sa začínal opatrne. Prvá vážnejšia šanca sa vyskytla v 28. minúte, keď sa po peknej akcii hostí nepresadil Gallo. O štyri minúty neskôr prišiel pre domácich fanúšikov šok, keď sa po peknej nahrávke Božoka sa presadil hosťujúci Lačný - 0:1. Domáci Spartak mohol po piatich minútach vyrovnať, po centri Neta sa nepresadil Doležaj. O minútu neskôr domáci dokázali vyrovnať, po peknej kombinácií Neta a Hrušku sa gólovo presadil Jakubička - 1:1. Stav sa už do konca polčasu nezmenil.

V úvode druhého polčasu sa Spartak dostal do vedenia, keď center Hrušku zúžitkoval Bernáth, ktorý už nemal problém prekonať bezmocného Penksu - 2:1. V 54. minúte mohla Trnava vyhrávať už dvojgólovým náskokom, ale strelu Koneho na bránkovej čiare vykopol Gallo. Hostia sa snažili vyrovnať, ale cez pozornú obranu Trnavy sa nevedeli presadiť. Vážnejšia šanca prišla až v 82. minúte sa domáci Kone opäť dostal do vyloženej šance, keď po centri Procházku zle spracoval loptu. V 86. minúte sa Bernáth pokúsil o prenik, v pokutovom území ho fauloval Ján Maslo a rozhodca Pavlík nariadil penaltu, ktorú následne Doležaj premenil a upravil na konečných 3:1. Zverenci Františka Straku nedokázali udržať gólový stav a z Trnavy nakoniec odchádzajú naprázdno.

Autor: Filip Kubaliak