19.09.2009 19:30 CET
1 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - MFK Dubnica 1:0

V desiatom kole nastúpili lepšie postaveni Trnavčania na domácom ihrisku proti deviatej Dubnici a tešili sa z víťazstva 1:0.

Trnavskí futbalisti začali proti Dubnicu ako už obvykle na domácom ihrisku svojim typickým nátlakovým futbalom, ktorý im hneď v úvode priniesol v prvej desať minutovke aj gól. U6 v prvej minúte sa rútil sám na bránku Kožuch no brankár Dubnice pekne vybehol a zneškodnil trnavskému kanonierovi jeho zakončenie. V 7. minúte prenikal v šestnástke opäť aktívny Kožuch, ktorého zastavil Nosek, a po jeho zákroku ukázal hlavný rozhodca na biely bod. Penalty sa ujal Doležaj a nedal Ďurčovi žiadnu šancu - 1:0. Tesne pred prestávkou skúšal šťastie z dvadsiatich metrov Brazílčan Neto, ktorý loptu napálil do brvna a odrazenú loptu nedokázal do brány umiestniť Kožuch. V samom závere už zdvíhali hostia ruky na hlavu po akcií Poraázika, no peknou šmýkačkou zachránil domáci Schmidt.

V druhom dejstve Trnava pokračovala v tlaku. V 54. minúte sa dostal na dostrel Ďurčovej brány Bernáth, ale jeho strele chýbala razancia. Po hodine hry sa Kopúnek prezentoval fantastickou strelou, ale ešte lepším zákrokom sa blysol Ďurčo. V 72. minúte opäť vynikol brankár hostí, keď hlavičkoval po peknom centri Neta striedajúci Kone Koro. V 78. minúte T. Zápotoka mohol vyrovnať, no jeho strele chýbala presnosť. Keďže Kopúnek svojou strelou trafil len brvno na výsledku 1:0 pre domácich sa už nič nezmenilo

Autor: Tomáš Lederer