13.03.2010 15:30 CET
7 : 0
(3:0)

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 7:0

Súboj dvoch západoslovenských rivalov medzi domácou Trnavou a hosťami z Dunajskej Stredy vyšiel v prospech domácej Trnavy, ktorá doma vysoko deklasovala Dunajskú Stredu 7:0. DAC doposiaľ v jarnej časti nezískal ani bod, dokonca sa im nepodarilo streliť ani gól.

Prvú šancu si v 5. minúte vytvorili hostia, keď sa k lopte dostal Bajevski, ale nakoniec mu šancu zmaril včasným vybehnutím domáci brankár Slovenčiak. O niekoľko sekúnd neskôr mohol skórovať domáci hráč Nascimento Dos Santos, ale z malého vápna nedokázal trafiť bránu Szamotulského. V 9. minúte domáci otvorili skóre, keď sa "rybičkou" presadil domáci kanonier Bernáth - 1:0. Po tomto góle spartakovci ovládli hru, naďalej si vypracovávali gólové šance. V 21. minúte domáci zvýšili svoje vedenie, po peknej kombinácií sa opäť presadil Bernáth - 2:0. Tesne po polhodine hry sa do šance opäť dostal Nascimento Dos Santos, ale tentokrát sa v rozhodujúcej chvíli pošmykol. V 32. minúte sa domácim opäť podarilo skórovať, tentokrát skóroval Procházka, ktorý peknou strelou k pravej žrdi prekonal bezmocného brankára hostí Szamotulského - 3:0. V 40. minúte pohrozili aj hostia, keď nebezpečne centroval Helísek, k lopte sa dostal Vidakovič, ale hráč netrafil loptu. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne neudialo.

V druhom polčase opäť dominovali domáci. V 49. minúte zvyšoval po peknej hlavičke Kone, ktorý nedal šancu Szamotulskému - 4:0. O tri minúty neskôr domáci opäť zvýšili svoje vedenie, po centri Hanzela z voleja skóroval Doležaj - 5:0. V 57. minúte vystrelil domáci Procházka, jeho pokus nakoniec opečiatkoval brvno. V týchto chvíľach si hostia nevypracovali takmer žiadnu šancu, nevychádzala im rozohrávka ako aj kombinácia, čo však využívali domáci. V 65. minúte sa do šance po rohovom kope dostal Tiago Bernardini, ale jeho hlavička tesne minula bránu hostí. O sedem minút neskôr domáci zvýšili, center Hanzela si do vlastnej siete zrazil Michellini - 6:0. V 84. minúte zvyšoval domáci kanonier Kožuch, ktorý sa presadil po peknom centri Procházku - 7:0. Do konečného hvizdu sa už nič vážne neudialo a Trnava si tak na svoje konto pripísala skvelý výsledok.

Autor: Filip Kubaliak