16.09.2009 17:00 CET
2 : 1
(0:0)

O třech bodech pro Slovan rozhodl v závěru Slovák

Hneď od začiatku začal aktívnejšie domáci Slovan, keď sa peknou strelou prezentoval Sylvestr, ale jeho pokus skončil nad bránou Žiliny. Po štvrťhodine hry sa veľmi šikovne dostal do šestnástky kapitán Slovana Slovák, ktorý ale nemal komu v závere celej akcií prihrať. V 30. minúte po spolupráci Ivanu a Sylvestra strieľal druhý menovaný, no len do stredu brány gólmana Dúbravku.

O pár okamihov neskôr sa v čistej šanci ocitol opäť Sylvestr, ale jeho strela skončila trestuhodne vysoko nad bránou. Belasí stupňovali svoj tlak, po centri Ivanu sa už už dostával k lopte Kozák, ale obranca žltozelených dokázal loptu odkopnúť. Dve minúty pred koncom prvého dejstva sa dostala do dobrej šance aj Žilina, no do strely Lietavu sa obetavo vrhol domáci Breznaník.

V druhom polčase priniesla dôležitú zápletku pädesiata prvá minúta, keď sa po dvoch zbytočných žltých kartách musel porúčať žilnský Šourek. V 61. minúte priniesol belasým veľký tlak konečne aj gól, keď sa po výborne zahranom priamom kope tešil Halenár - 1:0.

Slovan však viedol len necelých sedem minút, Guldan sa obetavo vrhol do hlavičky a Putnocký nemal nárok - 1:1. V 70. minúte našiel Halenár pekným centrom Petráša, ktorý hlavičkoval len do stredu brány. O sedem minút Bagayoko pekne prihral do šance Sylvestrovi, no jeho koncovka skončila opäť len nad bránou. Slovan sa dokázal do evdenia dostať zásluhou svojho kapitána, ktorý sa vrhol do odvážneho slalomu pomedzi hosťujúcich futbalistov, a svoju akciu dokázal aj presne zakončiť - 2:1. V 88. minúte zastúpil perfektne na čiare Putnockého Dosoudil, a aj preto získali belasí do tabuľky cenné tri body.

Autor: Tomáš Lederer