30.08.2009 19:30 CET
1 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava - MFK Dubnica 1:1

Bratislavský Slovan sa naďalej trápi. V ôsmom kole uhral na domácom ihrisku s Dubnicou iba remízu 1:1, ktorú zachraňoval v samotnom závere Dosoudil.

Slovanisti začali aktívne so snahou streliť hneď v úvode gól. Aktivitou hýril najmä Breznaník, po ktorého prihrávkach nedokázali svoje šance premeniť Sylvestr, Halenár ani Slovák. Po štvrťhodine hry sa k lopte dostal Halenár prudko vypálil, ale brankár hosti stihol zareagovať. V 20 minúte už zdvíhal ruky nad hlavu hosťujúci Tomáš Zápotoka, no radosť mu pokazil asistent hlavného rozhodcu, ktorý odmával ofsajd. Do ďalšej príležitosti sa dostal tvorca hry Kozák, no namiesto strely zvolil prihrávku, ktorú však Slovák nezachytil. O pár okamihov neskôr našiel Kozák pekne Breznaníka, ale jeho strele chýbala presnosť. V 31. minúte prihrával Kozák Halenárovi, ale jeho strela trafila len rukavice gólmana Ďurča. Belasí zahrávali v 32. minúte rohový kop, po ktorom vyskočil najvyššie Dobrotka, prekonal aj brankára Dubnice, no toho na bránkovej čiare zastúpil pohotovým zákrokom obranca. Dve minúty pred koncom prvého polčasu našiel Ondráš dobrou prihrávkou Zápotoku, ktorý nikým neatakovaný dostal svoj tím do vedenia - 0:1.

Do druhého polčasu nastúpil v zostave belasých aj útočník Masaryk, a Slovan chcel otočiť výsledok vo svoj prospech. Belasí mali síce územnú prevahu, no v koncovke sa naďalej trápili. V 71. minúte sa prebil do šestnástky Masaryk, ktorý dokázal ak vystreliť, ale jeho strelu stihol Ďurčo vyraziť. V 79. minúte sa ocitol Kozák v šanci, ale už po niekoľkýkrát nechal vyniknúť brankára hostí. Domáci sa nakoniec dočkali v 87. minúte, keď sa po viacerých odrazoch a zblokovaných strelách dostal k lopte celkom náhodne Dosoudil a vyrovnal. Slovanisti v záverečnom tlaku už nedokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

Hlasy trénerov:

Michal Hipp (tréner Slovana): "Ja som z výsledku sklamaný, lebo naším cieľom bolo jednoznačne bodovať naplno. Samozrejme, že sme poznali silu súpera, ktorý po výmene trénera odohral veľmi dobré stretnutie s Nitrou. Mali sme hrať aktívne a bojovne. Žiaľ, ukázalo sa, že niektorí z kľúčových hráčov mužstva sú unavení nielen fyzicky, ale i psychicky. V závere sme chceli stretnutie zachrániť, začali sme hrať len na troch obrancov a podarilo sa nám vyrovnať."

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Pred zápasom by som tento výsledok bral všetkými desiatimi, ale po predvedenom výkone a remíze 1:1 prevládajú u mňa zmiešané pocity. Domáci vyrovnali tri minúty pred koncom, ale my sme mohli dovtedy pridať druhý gól. Mrzí ma, že sa nám to nepodarilo, lebo šancí na jeho dosiahnutie sme mali niekoľko. Vynútene som musel pre zranenia striedať až troch hráčov, čo sa prejavilo na výkone v závere stretnutia. Pred zápasom som upozorňoval hráčov na nebezpečné štandardné situácie Slovana, z jednej sa Bratislavčanom podarilo vyrovnať a dosiahli remízu. Asi je spravodlivá."

Autor: Tomáš Lederer