30.08.2009 19:30 CET
1 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - Tatran Prešov 1:0

Žilina na štadione Pod Dubňom zaslúžene vyhrala 1:0 nad hosťami z Prešova. Domáci mali od začiatku prevahu, Žilina mohla vyhrať aj vyšším rozdielom.

V 5. minúte sa dostal po prieniku do šance Piaček, ale jeho strela minula bránu hosťujúceho brankára Diviša. O päť minút neskôr sa po chybe hosťujúcej obrany dostal k lopte Patrik Mráz, loptu poslal oblúčikom k Lietavovi, ale Diviš jeho strelu vytlačil nad brvno. V 24. minúte sa vydarila domácim kombinácia, Mráz opäť vysunul Lietavu, ale ani tentoraz nepremenil svoju šancu. O desať minút neskôr sa k lopte dostal Jež, loptu nádherne nacentroval na Lietavu, ale na center nedotiahol. Ku koncu prvého polčasu sa domáci ešte pokúsili streliť gol do šatne, ale ani v týchto šanciach neboli úspešný. Aj v druhom polčase začali aktívnejšie domáci. Už v 50. minúte vysunul Šourek Patrika Mráza, Mráz síce premenil šancu, ale bol v postavení mimo hry, čo znanemá, že gol nebol uznaný. O osem minút neskôr mal opäť šancu Lietava, ale Diviš jeho strelu zázračne zastavil na bránkovej čiare. V 66. minúte z diaľky vyskúšal Lietava skvele chytajúceho Diviša, ale Diviš si dal opäť pozor. O sedem minút neskôr mohli Prešovčania dokonca streliť prvý gol zápasu, ale Katona sa v protiútoku nepresadil. Domáci sa konečne dočkali zaslúženého golu, Mráz nádherne nacentroval na Rilkeho, a ten nedal Divišovi žiadnu šancu - 1:0. Domáci sa po tomto gole stiahli na svoju polovicu, a od týchto chvíľ sa do konca zápasu už nič vážne neudialo.

Pavel Hapal (MŠK Žilina): "Som spokojný s našou hrou. Celých 90 minút sme mali prevahu, ale nemali sme šťastie pri premieňaní gólových príležitostí, preto bolo stretnutie dramatické takmer až do konca. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene, po zápase s Belehradom môže takýto výsledok hráčov posilniť."

Roman Pivarník (Tatran Prešov): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper, momentálne predvádzajúci najlepší futbal na Slovensku. Nedarilo sa nám v strede poľa dostupovať k hráčom súpera. Musím podakovať brankárovi Divišovi, ktorý nás zachránil od debaklu. Žilina však podala dobrý výkon a zvíťazila."

Autor: Filip Kubaliak / futbalportal.sk