18.10.2009 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 2:0

V nedeľu o 17:30 sa na štadióne Pod Dubňom odohral šláger 13. kola Corgoň ligy, Žilina doma privítala Slovan Bratislava. Tentoraz zápas vyhrali Žilinčania, keď vyhrali 2:0.

Zápas sa začal hraním oboch mužstiev na polovici ihriska. V 9. minúte sa Sylvestr pokúsil o kolmicu na Masaryka, ale Perniš jeho prihrávku stihol chytiť. Hostia závahali, čo domáci v 10. minúte využili protiútokom, Kobylík nádherne nacentroval na Oravca, a ten hlavou nedal šancu brankárovi hostí Putnockému - 1:0. O päť minút neskôr dostal domáci Mráz krásnu prihrávku od Adauta, ale Mráz strieľal nad bránu Putnockého.

V 38. minúte sa Grendel preštrikoval cez hráčov domácich, ale Perniš jeho strelu vyrazil. Do konca prvého polčasu sa už hralo len hralo na polovici ihriska. Len čo sa začal druhý polčas, hráč hostí Dobrotka neudržal nervy na uzde a následne už dostal druhú žltú kartu, bol vylúčený. V 50. minúte zahrával domáci Kobylík priamy kop, ale jeho strela trafila múr hostí. Hostia už podstatne znervózneli, Žilina naopak mala hru v rukách.

Onedlho mali domáci dve vyložené šance, ale ich trestuhodne nepremenili. V 62. minúte sa Halenár dostal k lopte, prenikol až k pokutovému územiu, nacentroval na Salátu, ale Salátova hlavička nerobila preblém Pernišovi. O šesť minút neskôr prišiel opäť gól v podaní Oravca, ktorý opäť prekonal Putnockého - 2:0. Domáci mali do konca zápasu ešte pár šancí, ktoré však nevyužili. Žilina tak v ťažkom zápase vyhrala 2:0 nad majstrovským Slovanom Bratislava.

Autor: Filip Kubaliak