27.03.2010 15:30 CET
2 : 1
(1:0)

MŠK Žilina - FK Senica 2:1

V sobotu o 15:30 privítala Žilina súpera zo Záhoria Senicu. Šošoni sa aj napriek výhre 2:1 poriadne natrápili, keď víťazstvo domácich spečatil len Jež v nadstavenom čase.

Domáci mali spočiatku viac z hry. V 4. minúte sa do šance dostal Majtán, ale jeho pokus preletal ponad bránku Boleka. V 13. minúte sa domáci tešili z gólu, keď Boleka prekonal pohotový Majtán - 1:0. V 28. minúte sa senický brankár Bolek poriadne zapotil. Najprv vyboxoval na roh strelu domáceho kapitána Ježa, onedlho musel zasahovať pri strele Angeloviča. Hostia si vypracovali prvé vážnejšie príležitosti až v závere prvého polčasu, avšak nepodarilo sa im skórovať.

V 48. minúte hosťujúci Vlasko potiahol loptu stredom ihriska a následne vypálil na svätyňu Dúbravku, lopta sa ešte dostala k Hsekovi, ale ten odrazenú loptu nedokázal dopraviť do siete. V 51. minúte Sodjeho pokus opečiatkoval brvno domácej svätyne. V 68. minúte sa do šance dostal domáci kanonier Ivan Lietava, ale zblízka trafil Boleka. O tri minúty neskôr sa hsoťom podarilo vyrovnať, keď zblízka za Dúbravkov chrbát poslal loptu Hesek - 1:1. Domáci sa po tomto góle vytiahli dopredu, začali si vytvárať tlak. V 79. minúte stálo pri hosťoch šťastie, keď Jež trafil z priameho kopu do ľavej žrde. V nadstavenom čase spasil šošonov domáci záložník Róbert Jež, keď prekonal Boleka - 2:1.

Autor: Filip Kubaliak