20.03.2010 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

MŠK Žilina - FC Nitra 0:1

Žilina v sobotu podvečer privítala Nitru. Zápas prekvapujúco vyhrali hostia spod Zobora tesne 0:1. Zverencom Ivana Galáda sa po tejto skvelej výhre podarilo zamiešať karty v boji o titul.

Hostia začali z úvodu aktívne, vypracovávali si veľa gólových šancí a napádali súpera v strede poľa. V 7. minúte kopali hostia priamy kop, avšak center Ráka zblokoval obranca domácich Leitner. Domáci pohrozili o deväť minút neskôr, keď nebezpečne až do pokutového územia prenikol Jozef Piaček, ale jeho strelu tentokrát zblokoval obranca hostí Kolmokov. O tri minúty neskôr po rohovom kope domáceho Leitnera sa k hlavičke dostal Guldan, ale jeho hlavička skončila na žrdi a následná dorážka Oravca bola nepresná. O šesť minút neskôr sa domáci dostali do šance, ale po peknej nahrávke Šoureka sa nepresadil Lietava. V 35. minúte mohli hostia otvoriť skóre, ale delovka Kóňu skončila mimo bránu Dúbravku. V záverečných minútach si domáci šošoni vytvorili mierny tlak, ale nepodarilo sa im skórovať.

V úvode druhého polčasu sa domáci tesne po výkope dostali do veľkej šance, najskôr neprekonal Chudého Rilke a odrazenú loptu napálil do žrde Kobylík. V 60. minúte v strede poľa zbytočne stratil loptu domáci Piaček, k lopte sa dostal Leško, ale jeho strelu zneškodnil Dúbravka a loptu vyrazil na roh. Po následnom rohovom kope sa presadil hosťujúci Valenta - 0:1. Od tohto gólu sa domáci snažili o strelenie gólu, ale v koncovke chýbalo len šťastie. Do záverečného hvizdu sa už ani jednému tímu nepodarilo skórovať a Nitra tak ako jediný tím Corgoň ligy zobrala na domácom prostredí Žiline plný počet bodov.

Autor: Filip Kubaliak