19.09.2009 19:30 CET
1 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 1:0

Žilinskí futbalisti potvrdilu rolu favorita, a na svojom trávniku zdolali Dunajskú Stredu 1:0.

Žilina vstúpila do zápasu pekne z ostra, keď už v prvej minúte musel strelu Vyskočila, vyrážať gólman Dunajskej stredy novota na roh. V 7. minúte poslal Jež dopredu Rilkeho, no ten so strelou váhal a preto z tejto polo šance nebolo nakoniec nič. Po štvrť hodine pohrozili aj hostia, keď sa strela N'Kendu z priameho kopu otrela o žrď brankára domácich Dúbravku. Ďalšiu tutovku Žiliny spálil po spolupráci Lietava Vyskočil prvý menovaný. Domáci sa snažili hrať po zemi kombinovali, ale nevedeli sa dostať do šance, ktorá by im priniesla úvodný gól. Po polhodine hry sa z ničoho nič dostal k slovu útočník hostí N'Kendo a jeho pekná strela opečiatkovala žrď bránky. Dunajksá streda v závere prvého polšasu diktovala tempo hry, a Kazlauskas trafil tentokrát pravú žrď.

Po zmene strán Žilina vrhla všetky sily do útoku a dostavili sa aj príležitosti. V 50. minúte netrafil loptu ideálne Rilke. Po hodine hry, sa dostali do konfliktu oba realizačné tímy po nezakopnutí lopty Žilinčanov do autu, keď na ihrisku ležal zranený hráč hostí. V 70. minúte Žilina na radosť svojich fanúšikov využila svoju šancu, keď sa po peknom pase Zlatkoviča presadil Jež - 1:0. V závere sa hralo pred bránou hostí, no žiilinčania si už vaážnejšiu šancu nevytvorili.

Autor: Tomáš Lederer