21.11.2009 15:30 CET
0 : 3
(0:1)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 0:3

V sobotu sa Pod Čebraťom odohralo stredoslovenské derby, Ružomberok privítal Žilinu. Zápas mal byť vyrovnaný, ale Žilina potvrdila svoje kvality a vyhrala vysoko 0:3. Žilina bola v zápase lepšia, Ružomberok sa dopustil dvoch gólových chýb.

Zápas začali lepšie hostia, keď už v 2. minúte Lietava prekonal Smiešku, ktorý sa dopustil školáckej chyby - 0:1. Hostia mali od začiatku prevahu, čo potvrdila aj 21. minúta, keď po Leintnerovom centri nepresne hlavičkoval Oravec. O malú chviľu brejkom pohrozili domáci, Sivčevič nacentroval na Ďubeka, ale ten v sklze na loptu nedosiahol. V 28. minúte sa Lačný pokúsil o strelu z diaľky, ktorú Dúbravka vyrazil a následná dorážka Zošáka nemierila na bránu hostí. O minútu neskôr sa po Vyskočilovom pokuse zahrial brankár domácich Smieška. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo.

V úvode druhého polčasu udreli domáci, Gallo potiahol loptu, nacentroval na Piščura, ale Dúbravka jeho strelu s námahou vyrazil na roh. V 58. minúte prišla druhá gólová chyba domácich, keď center Vyskočila odvracal Gallo, ten však trafil len spoluhráča Sivčeviča, od ktorého sa lopta odrazila k nekrytému Kobylíkovi, ktorý už nemal problém prekonať bezmocného Smiešku - 0:2. Ružomberok sa nevzdal, no nevedeli si premeniť svoje šance. V 77. minúte sa po peknej akcii presadil striedajúci Řezníček, ale nedokázal trafiť "zakliatu" bránu hostí. O dve minúty neskôr prišiel tretí gól v podaní hostí, keď po peknej nahrávke Oravca už po druhýkrát prekonal domáceho brankára Smiešku kanonier Lietava - 0:3. Onedlho mohol zvýšiť hsoťujúci Jež, ale jeho krížna strela minula domácu bránu. Do konca zápasu už domáci nedokázali streliť čestný gól a Žilina vyhrala Pod Čebraťom vysoko 0:3.

Autor: Filip Kubaliak