20.03.2010 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - MFK Dubnica 1:0

Zverenci Františka Straku v sobotu na domácom trávniku privítali predposlednú Dubnicu. Zápas sa skončil najtesnejším rozdielom 1:0 v prospech domácich.

V úvode prvého polčasu sa obom tímom len ťažko kombinovalo, pretože trávnik bol veľmi prevlhnutý. Spočiatku sa oba celky snažili, ale takmer všetky akcie končili na obranách. Prvá väčšia šanca prišla v 24. minúte nebezpečne centroval Ďubek, ale jeho center nevyužil Piščur. Onedlho mohli hostia vyhrávať, ale strelu Vavríka na bránkovej čiare vykopával Gallo. V 36. minúte sa domácim hráčom podarilo zakombinovať, ale Chovanec neprekonal hosťujúceho brankára Bajzu. Onedlho odpískal hlavný rozhodca Pavlík koniec prvej časti, tímy po hvizde odchádzali do šatní za nerozhodného stavu.

V druhom polčase začali oba tímy hrať aktívnejšie. V 51. minúte si hostia opäť vypracovali gólovú šancu, ktorú však trestuhodne nevyužil hosťujúci kanonier Michal Filo, keď netrafil prázdnu bránu Hrdličkovej brány. O dvanásť minút neskôr sa domácim podarilo otvoriť skóre, keď najskôr chybu hosťujúcej obrany využil Zošák, ten naservíroval loptu na Piščura, ktorý síce s problémami ale predsa len prekonal brankára Dubnice Bajzu - 1:0. Onedlho domáci Ďubek pekne nacentroval Piščura, ale tentokrát sa ukrajinskému útočníkovi nepodarilo spracovať loptu. Ešte v záverečných minútach sa hostia snažili o vyrovnanie, čo sa im však nepodarilo a Ružomberok si pripisuje tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak