24.04.2010 17:30 CET
0 : 4
(0:2)

MFK Petržalka - MŠK Žilina 0:4

V sobotu o 17:30 Petržalka hostila lídra tabuľky zo Žiliny. Hostia potvrdili úlohu favorita a na Pasienkoch deklasovali domácich vysoko 0:4.

V 8. minúte mali domáci veľkú šancu, ale domáci obranca Šedivý loptu vykopol na bránkovej čiare. V 15. minúte hostia otvorili skóre, po rohovom kope sa lopta odrazila k Pečalkovi, ktorý nemal problém loptu zasunúť do siete - 0:1. Onedlho domáci Ďurica z diaľky nebezpečne vystrelil, ale Dúbravka jeho strelu zneškodnil. O dve minúty neskôr domáci gólman Jenčo čaroval, keď zmaril protiútok Bella a následná dorážka spomenutého hráča napokon neskončila v sieti, keďže tentokrát Jenča na bránkovej čiare zastúpil Filip Kiss. Onedlho si domáci vypracovali peknú akciu, Sedlák nacentroval na Nachtmana, ale ten hlavičkoval vedľa. Práve Nachtman bol onedlho smoliarom zápasu, keď v 36. minúte center Kobylíka zrazil do vlastnej siete - 0:2. Do konca polčasu sa už ani jeden z tímov nepresadil.

V druhej časti mali spočiatku mierny tlak naďalej hostia. V 47. minúte sa do dobrej šance dostal hosťujúci Bello, ale šance sa zľakol. O päť minút neskôr sa hosťujúci Poleť preštrikoval cez domácu obranu, nahral na Kobylíka, ale ten strieľal nepresne. Tesne po hodine hry domáci Filip Kiss mohol znížiť, ale jeho koncovka bola nedôrazná. V 67. minúte hostia zvýšili svoje vedenie, keď Mráz rutinérsky skóroval - 0:3. O šesť minút neskôr hostia opäť skórovali, tentokrát do prázdnej brány skóroval Zlatkovič - 0:4. Do konca zápasu si už hostia udržali svoje vedenie a v Petržalke získali tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak