10.04.2010 17:30 CET
3 : 2
(3:0)

MFK Petržalka - FC Nitra 3:2

V sobotu o 17:30 Petržalka na Pasienkoch hostila Nitru. V tomto zápase získali domáci dôležité tri body, keď nad Nitrou vyhrali tesne 3:2.

Spočiatku to bol svižný futbal. Už v 8. minúte domáci otvorili skóre, keď po rohovom kope Augustína hlavou skóroval Nachtman - 1:0. O šesť minút neskôr domáci zvýšili vedenie, Čikoš sa preštrikoval cez obranu hostí a nakoniec porazil Chudého - 2:0. V 23. minúte už vyhrávali domáci rozdielom triedy, opäť domáci trestali po rohovom kope, tentokrát skóroval Šedivý - 3:0. Chybu nitrianskej obrany po rohovom kope potrestal Šedivý - 3:0. Hra po čase upadla, hralo sa len medzi šestnástkami. Domáci tak po polčasovom hvizde odchádzali do šatní za rozdielu triedy.

Aj v druhom polčase mali domáci miernu prevahu. V 52. minúte strieľal domáci Ďurica, ale Chudý si s jeho strelou poradil. Hostia mali o necelé dve minúty obrovskú šancu, ale Kolár z hranice bieleho bodu netrafil opustenú bránu domácich. V 67. minúte hostia znížili, priamy kop do pravého horného rohu umiestnil Rák - 3:1. V 85. minúte ešte hostia zdramatizovali záver zápasu, keď na rozdiel jedného gólu znižoval Rák - 3:2. Hostia aj napriek snahe už neskórovali a Petržalka získala tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak