27.03.2010 15:30 CET
1 : 1
(0:1)

MFK Petržalka - DAC Dunajská Streda 1:1

V sobotu o 15:30 Petržalka v dôležitom zápase hostila Dunajskú Stredu. Zápas sa skončil remízou 1:1, avšak domácich v závere zachránil Machovec, ktorý strelil vyrovnávajúci gól Petržalky.

V úvode lepšie začali domáci, ale hostia v 6. minúte napriek tomu otvorili skóre, keď center Helíseka spracoval Nikolič a bez problémov prekonal bezmocného Jenča - 0:1. Domáci mali naďalej loptu častejšie na kopačkách, ale viackrát zlyhali v koncovke, kde bránu DAC-u strážil pozorný Ján Novota. Až tesne po polhodine hry mohol zvýšiť Koejoe, ale nepresne strieľal. Domáca Petržalka aj napriek lepšiej hre odchádzala do šatne za jednogólového manka.

V druhom polčase boli naďalej aktívnejší domáci, pokúšali sa vyrovnať, ale viaceré akcie končili na obrane DAC-u. V 55. minúte sa spoza šestnástky pokúšal prekvapiť domáci Ďurica, ale jeho pokus vyrazil na roh pozorný Novota. O desať minút neskôr sa pokúšal vyrovnať Čikoš, ale tentokrát jeho strela mierila tesne nad bránu. V 78. minúte zahrával priamy kop domácich Machovec, jeho strelu musel vzápätí vyraziť Novota. Onedlho brejk hostí zneškodnil jenčo, ktorý vychytal Koejoeho. Domácim sa podarilo vyrovnať v 88. minúte, keď Machovec hlavou prekonal Novotu - 1:1. Domáci mohli zápas ešte vyhrať, ale strelu Ďuricu aj napriek problémom zneškodnil Novota.

Autor: Filip Kubaliak