06.03.2010 15:30 CET
2 : 1
(0:0)

MFK Dubnica - Spartak Trnava 2:1

V sobotu o 15:30 sa odohral duel medzi domácou Dubnicou a hosťami z Trnavy. Zápas nakoniec prekvapujúco skončil v prospech domácich 2:1. Dubnica si tak pripísala tri body a urobila výrazný krok za záchranou v Corgoň lige.

Úvod zápasu lepšie vyšiel domácim, keď súpera viackrát pohrozili. Prvá výraznejšia šanca prišla v 13. minúte, keď hostia si vypracovali peknú akciu, avšak Konemu sa nepodarilo vystreliť presne. O osem minút neskôr mohol domáci kanonier Andrej Porázik otvoriť skóre, ale jeho strela mierila len na Slovenčiaka, ktorý loptu pohotovo kryl. V 25. minúte mali domáci veľmi blízko k vedeniu, ale Tiago Bernardini v poslednej chvíli odkopával loptu z bránkovej čiary. Onedlho nebezpečne vystrelil domáci Ondráš, ale Slovenčiak si dal pozor a loptu kryl. V 41. minúte sa do šance dostali hostia, ale domáci brankár Bajza musel zasahovať, čím zmaril šancu hostí. Do konca prvého polčasu sa už nič neudialo a oba tímy odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

V druhom polčase to bola opäť krajšia hra v podaní Dubnice, ktorá viackrát pekne zakombinovala. V 56. minúte sa domáci hráči ako aj fanúšici radovali z gólu, keď po prihrávke Ľuptáka otvoril skóre Vavrík - 1:0. O šesť minút neskôr domáci opäť skórovali, po skvelej práci Fila a následnej skvelej nahrávke spomenutého hráča skóroval Ondráš - 2:0. V 67. minúte mohli domáci rozhodnúť zápas, ale Filov lob bol pridlhý. O desať minút neskôr spravil veľkú chybu domáci brankár Bajza, ktorému vypadla lopta, ale hosťujúci Hanzel šancu trestuhodne zahodil. Trnave sa ešte v závere zápasu podarilo zníziť, keď skóroval Nascimento dos Santos - 2:1.

Peter Gergely (tréner Dubnice): "Hra v prvom polčase bola vyrovnaná. Po vedúcom góle sme ovládli hru, dali sme na 2:0 a keby nedošlo k spornému vylúčeniu Bruška, zápas by sme dotiahli do konca s vyšším skóre. Som spokojný s hrou a aj s výsledkom."

Milan Malatinský (tréner Trnavy): "Sme sklamaní, pretože sme do Dubnice prišli bodovať. Vedeli sme, že sa treba pripraviť na hru na dlhé prihrávky a práve po takýchto sme inkasovali. Po preskupení zostavy sme už hrali vabank, kontaktný gól prišiel neskoro."

Autor: Filip Kubaliak