03.10.2009 17:30 CET
1 : 2
(1:1)

MFK Dubnica - MFK Ružomberok 1:2

V sobotu o 17:30 sa odohral duel medzi Dubnicou proti mužstvu z Ružomberku. V tomto zápase vyhrali hostia tesne 1:2.

Uvod zápasu patril hosťom, keď sa už v 10. minúte menilo skóre, Pyshchur hlavou prekonal Ďurča - 0:1. Domáci hneď o dve minúty neskôr vyrovnali, keď Kiška prekonal brankára hostí Okoličániho - 1:1. V 13. minúte sa Řezníček pokúsil prekonať Ďurča, ale jeho strela bola zblokovaná domácou obranou. V 27. minúte sa Lačný dostal do šance, ale Lačný netrafil bránu domácich. O štyri minúty neskôr mohol domáci Tomáš Zápotoka streliť gól, ale jeho strela mierila vysoko nad. V 37. minúte Řezníček šiel sám na bránu, ale v poslednej chvíli čisto zastavil Řezníčka kapitán domácich Držík. Do konca polčasu sa ešte domáci pokúsili streliť gól, ale svoje šance nepremenili.

V druhom polčase to bol asi prvých dvadsať minút len zápas v polovici ihriska. V 67. minúte mohol domáci Ľupták dostať svoj tím do vedenia, ale jeho strela bola nepresná. V 75. minúte sa hostia hostia mohli dostať do vedenia, ale Lačný neprekonal Ďurča. O osem minút neskôr sa Lačný opäť dostal do šance, ale jeho strelu pekne vyrazil na roh Okoličáni. O štyri minúty neskôr sa Okoličáni opäť vyznamenal pekným zákrokom, keď Kiškovu strelu kryl.

V poslednej minúte riadneho hracieho času sa udial dôležitý moment zápasu, keď Lačný šiel sám na bránu, a Lukáš Zápotoka v pokutovom území fauloval Lačného, rozhodca nariadil penaltu a Lukáš Zápotoka dostal červenú kartu. Pyshchur premenil pokutový kop - 1:2. Domáci sa snažili vyrovnať, ale ich snaha nebola platná. Hostia po sérií nevydarených zápasov konečne vyhrali.

Autor: Filip Kubaliak