31.10.2009 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

MFK Dubnica - FK Senica 0:1

V sobotu sa na Mestkom štadióne v Dubnici odohral zápas 15. kola Corgoň ligy, Dubnica privítala Senicu. Senica potvrdila dobrú formu na súperových ihriskách a nakoniec vyhrala 0:1.

Hostia boli od začiatku aktívnejší. V 9. minúte sa hosťujúci Juhász dostal do šance, ale jeho strela skončila na brvne. V 12. minúte sa Tesák pokúsil o strelu z diaľky, ale strieľal veľmi nepresne. V 18. minúte pekne zakombinovali domáci, Držík kolmicou nahral Porázikovi, Porázik nahral na Šuleka, ale hosťujúci obranca Homola výborne zakročil v poslednej chvíli. O dve minúty neskôr sa Porázik dostal do šance, ale nedokázal prekonať brankára hostí. O minútu neskôr sa hosťujúci Velický pokúsil o strelu z diaľky, Zajac jeho strelu vyrazil a Samb dorážal do bočnej siete.

V 37. minúte mohol Držík skórovať, jeho strela z diaľky takmer skončila v bráne Kamescha. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo. V druhom polčase sa celková hra pomerne zlepšila, obe strany si začali vypracovávať šance. V 56. minúte si hostia vypracovali peknú akciu, no striedajúci Števko tesne minul bránu domácich. O šesť minút neskôr domáci Ondráš prenikol až do pokutového územia, no jeho následná strela z hranice šestnásky minula bránu Kamescha.

V 67. minúte si hostia opäť vypracovali peknú akciu, Laurinc potiahol loptu, nahral na Tesáka a Tesáková následná strela skončila v rukách brankára Zajaca. Hostia si od týchto chvíľ vytvorili mierny tlak, čo sa odzrkadlilo aj v 72. minúte, keď Samb prenikol do pokutového územia a v poslednej chvíli ho za cenu faulu stiahol Obert, rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Piroska s prehľadom premenil - 0:1.

Hostia sa od tohto momentu stiahli dozadu a domácim nedovolili vypracovať si šancu. Senica tak potvrdila dobrú formu na súperových ihriskách a tentoraz vyhrala v Dubnici 0:1.

Autor: Filip Kubaliak