03.10.2009 14:30 CET
0 : 2
(0:1)

FK Senica - Slovan Bratislava 0:2

V sobotu o 14:30 na Mestkom štadióne v Senici privítal nováčik zo Senice lídra ligy Slovan Bratislava. V tomto zápase potvrdili hostia úlohu favorita a vyhrali 0:2.

Hostia mali úvod zápasu v rukách. Už v 3. minúte sa dostal Sylvestr do šance, prenikol až do pokutového územia a prekonal bezmocného Kamescha - 0:1. V polovici prvého polčasu Kozák pekne nacentroval, ale Petráš hlavou netrafil bránu. Hneď po tejto šanci sa hosťujúci záložník Velický pokúsil z diaľky prekonať Putnockého, ale jeho strela nebola presná. V 39. minúte mohli domáci vyrovnať, ale Piroska neprekonal Putnockého. Do konca polčasu ešte hostia viackrát pohrozili strelami z diaľky, ale Kamescha neprekonali.

V druhom polčase to bol naopak lepší úvod v podaní domácich. V 50. minúte sa Velický opäť pokúsil o strelu z diaľky, ale strieľal vysoko nad. O sedem minút neskôr mohli domáci vyrovnať, ale Belák iba strieľal na stred brány, čo Putnocký pohotovo chytil. V 68. minúte prišiel druhý gól hostí, keď Sylvestr pekne nahral na Masaryka, a úplne osamotený Masaryk prekonal Kamescha - 0:2. Do konca zápasu sa hostia stiahli na svoju polovicu, už nič zaujímavé sa neudialo. Slovan tak potvrdil úlohu favorita a zaslúžene vyhral 0:2.

Autor: Filip Kubaliak