24.10.2009 14:00 CET
0 : 1
(0:0)

FK Senica - MŠK Žilina 0:1

Žilina pricestovala do Senice v úlohe favorita, a svoju rolu splnila po tesnom víťazstve 1:0.

Pred zápasom v Senici husto pršalo, čo poznačilo aj terén, ktorý nedovoľoval ani jednému mužstvu hrať príliš technický futbal. Hneď v úvode zápasu stál v jasnej šanci Bello zo Žiliny, ale čiarový rozhodca zdvihol zástavku. Po desiatich minútach o sebe dali vedieť aj domáci, keď vyskúšal Dúbravku Velický. Po štvrťhodine hry mohli ísť domáci do vedenia, keď presný Piršokov center hlavičkoval Faldyna, no Dúbravka vytiahol perfektný zákrok. V 22. minúte sa zaskvel opäť Dúbravka a to po strele Juhásza. Po polhodine hry vysunul Angelovič svjoh spoluhráča Bella, ktorý sa rútil sám na Kamescha, ale ten loptu vyrazil perfektne na roh. V 35. minúta strieľal v dobrej pozícií Piroška, no len do stredu brány.

Po zmene strán sa hral zväčša medzi šestnástkami, mužstvá bránili a nechceli urobiť vážnejšiu chybu, ktorá by mohla rozhodnúť zápas. Chybu však spravil domáci gólman Kamesch v 77. minúte, keď veľmi zle vybehol na dlhú nakopávanú loptu a Oravec ho hlavou prekonal - 0:1. Domáci mohli odpovedať v 82. minúte, ale strela Vrťa po teči skončila tesne vedľa pravej žrde. V závere zápasu sa Žilina stiahla a dobre organizovanou obrannou hrou nedovolila domácim vyrovnať.

Autor: Tomáš Lederer