19.09.2009 15:00 CET
0 : 0
(0:0)

FK Senica - FC Nitra 0:0

V sobotu o 15:00 sa odohral duel medzi nováčikom FK Senica proti lídrom z Nitry. Nováčik Corgoň ligy dokázal doma uhrať aspoň zaslúženú remízu 0:0.

Domáci začali zápas aktívnejšie. Už v 4. minúte sa dostal do šance Števko, ale hlavičkoval tesne vedľa. O deväť minút neskôr ohrozil bránku hostí Piroska, ale brankár hostí Hroššo bol pozorný. V 17. minúte sa po rohu Pirosku dostal do šance Laurinc, ale hlavičkoval nad. Domáci zahodili v 35. minúte najväčšiu šancu v prvom polčase, keď opäť po rohu Pirosku sa do šance dostal Homola, ale ten radšej loptu prenechal Laurincovi a Laurinc trafil len bočnú sieť hosťujúcej bránky. Hostia sa v 43. minúte dostali do prvej šance, ale Kóňa z 20 metrov vystrelil tesne vedľa pravej tyčky domáceho brankára Kamescha. Do konca polčasu sa už nič dôležité neudialo.

Do druhého polčasu opäť začali lepšie domáci. Piroska prenikol cez obranu hostí, ale pálil tesne nad. V 53. minúte sa hostia dostali do prvej šance v druhom polčase, keď Kóňa vystrelil, ale Kamesch nemal so strelou žiadny problém. O jedenásť minút neskôr sa Piroska opäť dostal do šance, ale taktiež zopakoval predošlú strelu, ktorá letela tesne nad bránu Hrošša. Hneď po tejto akcii sa do brejku dostal aktívny Kóňa, ale Kamesch vyrazil jeho strelu na roh. V 76. minúte sa Rák dostal do šance, ale skvelý Kamesch sa nedal oklamať. V 87. minúte mohol domáci útočník Faldyna rozhodnúť zápas, ale jeho hlavička z piatich metrov nemierila medzi tri žrde Hrošša. Hostia ešte v posledných minútach ohrozovali bránku domáceho Kamescha, ale ani jeden ich pokus neohrozil domácich. V Senici sa tak skončil zápas zaslúženou remízou 0:0.

Autor: Filip Kubaliak / futbalportal.sk