17.04.2010 19:30 CET
2 : 2
(0:0)

FK Senica - DAC Dunajská Streda 2:2

V sobotu o 19:30 Senica hostila Dunajskú Stredu. V zápase sa zrodila remíza 2:2 a Dunajská Streda tak na Záhorí vydolovala cenný bod.

Úvod vyšiel lepšie v podaní domácich. Záhoráci si hneď v úvode vypracovali dve vyložené šance, ale obe domáci trestuhodne zahodili. Onedlho hra postupom času upadala, aj napriek tomu, že domáci boli aktívny. V 20. minúte po centri Pavloviča hlavičkoval Hesek, Novota však bol pozorný. O tri minúty neskôr domáci Vlasko pekne vystrelil, ale Novota jeho strelu pekným zákrokom vyrazil na roh. V závere prvej časti sa po priamom kope Vlaska k hlavičke dostal Homola, ale jeho hlavička skončila vedľa Novotovej brány. Zaujímavosťou je, že DAC v prvom polčase ani jedenkrát netrafil Bolekovu bránu.

Spočiatku boli aktívnejší hostia. V 49. minúte hosťujúci Yavarzadeh napálil ľavú žrď Bolekovej brány. O necelú minútu neskôr sa tentokrát Yavarzadeh presadil, keď hlavičkou z malého vápna nedal Bolekovi šancu - 0:1. Domáci po tomto góle ožili a snažili sa o vyrovnanie. V 56. minúte sa do veľkej príležitosti dostal Laurinc, ale mieril vedľa. V 64. minúte domáci vyrovnali, keď po faule na domáceho Števka v pokutovom území bol nariadený pokutový kop, ktorý následne premenil Piroska - 1:1. o šesť minút neskôr sa hostia opäť dostali do vedenia, po rohovom kope Halimiho sa lopta odrazila ku Bajevskému, ktorý nekompromisne prekonal Boleka - 1:2.

V 74. minúte mohol Hesek streliť vyrovnávajúci gól, ale hlavičkoval vedľa. O päť minút neskôr domáci vyrovnali, z priameho kopu prekonal Novotu domáci Pavlovič - 2:2. Onedlho z diaľky vystrelil Nikolič, ale Bolek jeho strelu zneškodnil. Záhoráci sa ešte snažili v závere o víťazný gól, ale to sa im nepodarilo a DAC si tak na Žitný ostrov odviezol cenný bod.

Autor: Filip Kubaliak