24.03.2010 17:30 CET
2 : 2
(1:1)

FC Nitra - Spartak Trnava 2:2

V stredu Nitra privítala Trnavu. Zverenci Ivana Galáda však nezopakovali výkon z minulého kola, keď vyhrali v Žiline, s Trnavou remizovali 2:2.

Prvá vážnejšia šanca prišla v 13. minúte, keď sa domáci Kolár predral do šestnástky, dostal sa do perfektnej streleckej pozície, ale jeho nebezpečná strela trafila len domáceho kapitána Ráka. Trnavský gólman Slovenčiak inkasoval v 17. minúte, keď Hodúr naservíroval prihrávku na Ráka, a ten bez problémov prekonal Slovenčiaka - 1:0. V 26. minúte mohol domáci Šimončič zvýšiť, ale tentokrát bol Slovenčiak pozorný. Onedlho sa snažil hosťujúci Kone o prienik, čo sa mu aj podarilo, prešiel cez Martina Tótha, ale v koncovke nebol presný. V 44. minúte sa Trnavčanom podarilo vyrovnať, keď Kone vyslal prihrávku Juhászovi, ktorý už do opustenej svätyne nemal problém skórovať - 1:1.

V druhom polčase Hodúr zahodil vyloženú šancu, keď jeho strela spoza šestnástky letela vysoko nad bránku hostí. V 68. minúte domáci Leško nahral Rákovi, Rák sa v protiútoku nemýlil - 2:1. Hostia z ojedinelej šance v druhej časti vyrovnal, keď Juhászov priamy kop prekvapil Chudého a pokus skončil v sieti - 2:2. Ešte v závere mohol rozhodnúť domáci obranca Kaspřák, ale jeho strela išla tesne nad bránu Slovenčiaka.

Autor: Filip Kubaliak