15.05.2010 18:00 CET
2 : 5
(0:1)

FC Nitra - Slovan Bratislava 2:5

V sobotu o 18:00 Nitra na domácom prostredí privítala Slovan Bratislava. V zápase si hostia z chuti zastrieľali, keď pod Zoborom vyhrali vysoko 2:5. Zverenci Ivana Galáda aj napriek zlému výsledku získali miestenku v Európskej lige.

Prvú vážnejšiu akciu mali hostia, v 13. minúte obranca Dobrotka mal po rohovom kope Grendela vyloženú šancu, ale tú trestuhodne minul. O tri minúty neskôr sa snažil ohroziť Putnockého Leško, ale obrana Slovanu jeho strelu zblokovala. V 19. minúte hostia otvorili skóre, keď strelu Breznaníka mierne tečoval Boszorád a lopta nakoniec skončila v sieti - 0:1. Hra následne mierne upadla. V 36. minúte bol po súboji otrasený Ivana, ale onedlho sa vrátil do hry. Domáci v prvom polčase takmer vôbec neohrozili Putnockého a po polčasovom hvizde odchádzali do šatne za jednogólového manka.

V druhom polčase ožili hostia. V 55. minúte hosťujúci Grendel nahral na Ivanu a ten nedal Hroššovi šancu - 0:2. Po hodine hry zahrával domáci Tomáš Kóňa priamy kop, ale Putnocký jeho dobrý pokus vytlačil. O päť minút neskôr Štepanovský využil chybu domácej obrany a zvýšil skóre - 0:3. V 68. minúte domáci znížili stav, keď Putnockého po prvýkrát prekonal Kóňa - 1:3. O deväť minút neskôr domáci brankár Hroššo nepresne odkopol, lopta sa dostala ku Sylvestrovi a ten nemal problém loptu zasunúť do siete - 1:4. V 85. minúte si domáci Kóňa pripísal svoj druhý presný zásah, keď opäť prekonal Putnockého - 2:4. O tri minúty neskôr hosťujúci kapitán Breznaník ako posledný skóroval a upravil na konečných 2:5.

Autor: Filip Kubaliak