03.10.2009 17:30 CET
0 : 1
(1:0)

FC Nitra - MŠK Žilina 0:1

Žilina pricestovala do Nitry v pozícií mierneho favorita, a svoju rolu splnila po tesnom víťazstve 1:0.

Nitra nastúpila do zápasu aktívnejšie a už v desiatej minúte sa mohol radovať Rák, a o pár okamihol neskôr Šimonek, no Perniš si s oboma šancami dokázal poradiť. Hralo sa väčšinou na plovice vicemajstra zo Žiliny, no gól padol práve do siete Nitry, keď po hrubej chybe obrannej štvorice preloboval Jež Hrošša a bolo 0:1. V 35. minúte strieľal tvrdo štetina, ale jeho delovka tesne minula bránu. Nitra sa v koncovke trápila podobne ako pred týždňom v domácom zápase so Slovanom.

V druhom dejstve Žilina dobre prehusťovala stred poľa a nepúšťala Nitru zo začiatku prakticky k ničomu. Po hodine hry však Nitrania zlepšili a hralo sa na jednu bránu. V 67. minúte poslal pekný center na hlavu Štetinu Hodúr, ale Štetina hlavičkoval len do stranu brány. Nitra vrhla všetky sily do útoku, a mohol prísť trest, keď Jež posúval pred prázdnu bránu Oravcovi, ale ten trestuhodne zahodil. Poslednú veľkú šancu nevyužil Sloboda, a výsledok sa tak už nezmenil.

Autor: Tomáš Lederer