06.03.2010 15:30 CET
2 : 1
(0:1)

FC Nitra - FK Senica 2:1

V sobotňajšom súboji dvoch tabuľkových susedov vyšiel zápas v prospech domácej Nitry, ktorá v závere zápasu dvoma gólmi otočila stav na 2:1, keď dva góly domácich strelil striedajúci Šimončič.

Prvá vážnejšia šanca sa vyskytla v 5. minúte, keď domáci Mikuš strieľal spoza pokutového územia, ale brankára hostí neprekvapil. O sedem minút neskôr prišiel úvodný gól v podaní hostí, keď po rohovom kope Čápa sa hlavičkou presadil úplne voľný Gajdošík - 0:1. Onedlho opäť rohový kop zahrával hosťujúci Čáp, ale brankár Nitry Hroššo bol tentokrát pozorný. V 37. minúte mohli domáci vyrovnať, ale pokus Šimončiča bol jahodou pre Kamescha. Do konca prvého polčasu si už ani jeden z tímov nevytvoril vážnejšiu šancu.

V druhom polčase domáci mierne otvorili hru a snažili sa o strelenie gólu. V 48. minúte domáci obranca Kaspřák pekne naservíroval loptu na Ráka, ten však netrafil bránu hostí. V 66. minúte sa hostia dostali do výraznejšej šance v druhom polčase, keď Sodje nebezpečne vystrelil, avšak Hroššo si dal pozor a loptu pohodlne kryl. O osem minút neskôr sa Kaspřák pokúsil o delovku z diaľky, Kamesch jeho strelu chytil aj napriek menším problémom. Od tejto chvíle sa hostia stiahli dozadu, čo využili domáci a vytvorili si tlak. Päť minút do konca riadneho hracieho času znížil striedajúci Šimončič, keď prekonal bezmocného Kamescha - 1:1. Ten istý hráč domácich strelil druhý a rozhodujúci gól, keď v 90. minúte opäť prekonal Kamescha - 2:1.

Ivan Galád (tréner Nitry): "Víťazstvo, ktoré sa zrodí v posledných minútach zápasu, je najkrajšie. Za stavu 1:1 som nabádal hráčov, aby išli dopredu a svoje víťazstvo si vydreli. Keby sme zápas prehrali, hodnotil by som to už inak."

Radim Nečas (tréner Senice): "Hodnotí sa mi to ťažko. Zo zápasu, aký sme odohrali, sme si mali odniesť aspoň bod. Šance v brejkoch sme zahodili, za to nás súper potrestal. Gratulujem Nitre k víťazstvu."

Autor: Filip Kubaliak