01.05.2010 19:30 CET
1 : 0
(1:0)

FC Nitra - DAC Dunajská Streda 1:0

V sobotu o 19:30 Nitra hostila Dunajskú Stredu. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domácich, keď zverenci Ivana Galáda na domácej pôde porazili Dunajskú Stredu tesne 1:0.

Spočiatku to bol nudný futbal, chudobný na šance. Prvá vážnejšia akcia prišla v 23. minúte ale domáci brankár Szamotulski si poradil s hlavičkou Kolmokova. O päť minút neskôr mohol domáci kanonier Róbert Rák potrestať chybu hosťujúcej obrany, ale jeho koncovka bola nepresná. Tesne po polhodine hry domáci Leško pekne nahral na Hodúra, ale ten neprekonal poľského brankára DAC-u. V 43. minúte sa Hodúr opäť dostal do šance, tentokrát po prihrávke Valentu, ale Hodúrovu strelu zrazila obrana hostí. V závere sa domáci napokon dostali do vedenia, po Valentovom centri sa presadil Kóňa - 1:0.

V druhom polčase mali spočiatku domáci miernu prevahu. Po hodine hry si domáci vytvorili sériu šancí, ale ani Rák, ani Hodúr s Mikušom sa nepresadili. V 70. minúte si domáci vypracovali peknú akciu, ale Hodúr sa po centri Kaspřáka nepresadil. Hostia si o tri minúty vypracovali najväčšiu šancu v druhej časti, po rohovom kope Yavarzadeho hlavičkoval Marcin, jeho hlavička nakoniec skončila tesne vedľa. V 78. minúte museli domáci nutne vystriedať Ráka, ktorý opustil ihrisko na nosidlách. V závere sa snažil hosťujúci Nikolič o vyrovnanie strelou z diaľky, ale Hroššo bol pozorný. Nitra tak získala po víťazstve 1:0 nad Dunajskou tri cenné body, ktoré bielo-modrým zachovali šancu o miestenku v Európskej lige.

Autor: Filip Kubaliak