30.08.2009 19:30 CET
2 : 0
(1:0)

FC Nitra - DAC Dunajská Streda 2:0

Nitrianski futbalisti zvládli svoj večerný televízny zápas proti Dunajskej strede, a po výsledku 2:0 sa vrátili na čelo Corgoň ligovej tabuľky.

Hneď v úvode sa ocitol v sľubnej príležitosti domáci Hodúr. Ale aj napriek veľke snahe nedokázal trafiť priestor brány. Potom bolo viac vzruchu na tribúnach, keď sa priaznivci oboch táborov začali ohadzovať kameňmi, a hlavný arbiter musel na malý moment hru prerušiť. V 14. minúte už Nitra viedla, keď sa z priameho kopu presadil peknou strelou Štetina. Päť minút pred koncom prvého polčasu musel ísť predčasne pod srphcy hosťujúci Wemmer, ktory oplácal, a celkom správne uvidel červenú kartu. V 43. minúte sa dostal do šance Rák, ale zakončiť mu znemožnil asistent rozhodcu, ktorý odmával ofsajd.

Hneď po prestávke sa dostal do dobrej šance nitriansky útočník Šimonek, ktorý nedokázal namieriť presne. Hneď z ďalšej šance sa snažil presadiť Hodúr, ale gólman Novota mu skórovať zabránil. Potom sa k slovu dostali aj hostia, ktorí striedajúcim Speranzom a Némethom zamestnali obranu Nitry ako aj brankára Hrošša, no bezúspešne. Po hodine hry sa ocitol sám pred branou Rák, ale zvýšiť na 2:0 s sa mu nepodarilo. V ďalších príležitostiach sa ocitli Kóňa, Kollár, ale ani jeden menovaný nedokázal skórovať. Upraviť výsledok na konečných 2:0 sa podarilo až v 86. minúte Rákovi, po ktorého góle sa zápas len dohrával.

Hlasy trénerov:

Ivan Galád (tréner Nitry): "Teším sa z troch faktov. Z víťazstva, z prvého miesta po 8. kole a najmä z toho, že z osemnástich hráčov, ktorí boli na súpiske, bolo sedemnásť nitrianskych odchovancov. Dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať, boli sme lepším mužstvom a vyhrali sme zaslúžene."

Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Zaslúžene sme prehrali, celkovo sme pôsobili nervóznym dojmom. Nevedeli sme si prihrať, a preto sme nakopávali dlhé lopty na našich útočníkov, ale tie sa vracali naspäť a nemohli sme útočiť. V prvom polčase sme dostali gól a navyše sme prišli o hráča. Druhý polčas sme hrali už s veľkým rizikom na troch obrancov, no päť minút pred koncom sme znova inkasovali. Nitra dnes ukázala, že má veľmi dobré mužstvo."

Autor: Tomáš Lederer