27.09.2009 19:30 CET
2 : 1
(1:0)

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 2:1

Dunajskej Strede sa v nedeľňajšom večernom zápase podarilo zvíťaziť nad futbalistami Spartaka Trnava po výsledku 2:1.

Futbal sa začal hrať vo výbornej atmosfére pred skoro piati tisíckami divákov. Lepšie začali hostia z Trnavy, keď hneď v úvode prihral fantasticky Neto Bernáthovi, no jeho zakončenie rozosmialo Dunajsko Stredské tribúny. V 6. minúte strieľal pekne Hassana, ale Rybanský stál na mieste. V 28. minúte však Hassana poslal dobre zahratý priamy kop presne na hlavu N' Kenda, ktorý rozvlnil sieť - 1:0. V záverečných minútach prvého polčasu stálo pri domácich futbalistoch aj šťastie, keď najskôr Bernardini trafil len gólmana Novotu a vzápätí ho na bránkovej čiare zastúpil jeden z obrancov.

Po zmene strán Trnava otvorila hru, čím sa vytvárali pre domácich príležitosti brejkov, ale ani jeden z nich sa im nepodarilo využiť. Na opačnej strane si vo viacerých situáciach poradil Novota. V 69. minúte sa po ďalšom presnom centri presadil Adiaba, ktorý svojou hlavičkou nedal Rybanskému žiadnu šancu. O 10 minút neskôr sa rovnaká situácia opakovala na opačnej strane, Guye si nabehol na dobrý center a znížil - 1:2. Trnava mohla vyrovnať, najmä po ďalšej super šanci Bernátha, ktorý išiel na Novotu úplne sám. Keďže vzápäti neuspel ani domáci N'Kenda, a obrana Dunajskej Stredy tlak hostí ustála výsledok 2:1 sa už nezmenil.

Autor: Tomáš Lederer