06.03.2010 17:30 CET
0 : 2
(0:1)

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:2

V sobotu podvečer sa na Žitnom ostrove odohral zápas medzi domácou Dunajskou Stredou a hosťami zo Žiliny. Hostia tak podľa očakávaní vyhrali a na čele tabuľky si vylepšili náskok na štyri body.

Začiatok zápasu bol v podaní Žiliny, keď si otvorila skóre už v osemnástej sekunde, keď skóroval Oravec - 0:1. V 14. minúte mohli domáci vyrovnať, ale Sariyar loptu poslal len nad bránu hostí. Onedlho si domáci opäť vytvorili peknú akciu, po dobrej práci Bajevského, ktorý sa preštrikoval cez obranu šošonov a následne nahral na Palla, ten však minul ľavý horný kút Dúbravkovej brány. V 18. minúte sa hostia dožadovali penalty, ale súboj Marcin - Oravec posúdil hlavný arbiter Trutz ako čistý a penalta sa nepískala.

Po polhodine hry mali hostia mierny tlak, brankára DAC-u ohrozovala hlavne dvojica Kobylík a Pečalka. V 37. minúte mali domáci blízko k vyrovnaniu, ale po skvelej nahrávke aktívneho Bajevského vystrelil Sariyar, ale jeho strelu z bránkovej čiary odkopával Leitner. Podobná situácia sa v závere polčasu odohrala v podaní Žiliny, keď hlavičku Pečalku na poslednú chvíľu Marcin zachraňoval loptu na bránkovej čiare. Hostia tak po prvom polčase odchádzali s jednogólovým náskokom.

V druhom polčase sa hostia mierne stiahli, ale viackrát pohrozili brejkami. Práve v 65. minúte sa hostia dostali brejkom do dvojgólového vedenia, keď Szamotulského prekonal kanonier šošonov Tomáš Oravec - 0:2. V 73. minúte mohli hostia rozhodnúť zápas, ale Jež neprekonal brankára DAC-u Szamotulského. O päť minút neskôr mohli domáci zdramatizovať zápas, keď po prihrávke Sariyara sa na bránu rútil aktívny Bajevski, v poslednej chvíli ho nedovolene zastavil Mráz, ale penalta sa nepískala. Onedlho sa hostia radovali z gólu, ale neistý rozhodca Trutz im neuznal gól, pretože jeden z hráčov Žiliny sa previnil faulom. Do konca zápasu sa domáci snažili o čestný gól, čo sa im však nepodarilo.

Kurt Garger (tréner D. Stredy): "Žilina síce vyhrala zaslúžene, ale my sme im dopomohli k víťazstvu dvoma obrovskými chybami, kombinačne dopredu sme ukázali aké, také možnosti. Hádam by sme si zaslúžili aj vyrovnať do polčasu, čo sa bohužiaľ nepodarilo a po druhom inkasovanom góle už líder tabuľky pokojne kontroloval priebeh zápasu."

Pavol Hapal (tréner Žiliny): "Samozrejme bolo príjemné, že sa nám podarilo bleskurýchlo dostať do vedenia. Aj Dunajská Streda ukázala dobré momenty v ofenzíve, ale my sme mali väčšie tutovky a do polčasu sme už mali viesť minimálne 2:0. Herne a kombinačne sme boli lepší, teší ma aj výkon, aj zaslúžené víťazstvo."

Autor: Filip Kubaliak