07.11.2009 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

DAC Dunajská Streda - MFK Dubnica 1:1

V sobotu sa na Žitnom ostrove odohral zápas 16. kola Corgoň ligy, keď Dunajská Streda hostila Dubnicu. Domáci v zápase nečakane zakopli a zápas skončil remízou 1:1.

Na ťažkom a premočenom teréne mal začiatok zápasu v rukách hosťujúci tím, keď v 4. minúte mohol skórovať Filo, no netrafil bránu. O osem minút neskôr sa domáci obranca Egidius dopustil obrovskej chyby, ale Filo jeho chybu nepotrestal. V 26. minúte sa domáci Koejoe pokúsil o strelu z diaľky, no nebol úspešný. O desať minút neskôr si hostia vytvorili peknú akciu, Duga sa dostal k lopte, nahral na Šuleka, ten kolmicou vysunul nabiehajúceho Gorelku, ale Gorelka zlyhal v koncovke. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne neudialo, a domáci fanúšici vyprevadili svojich hráčov piskotom.

V druhom polčase to už bol lepší a zaujímavejší futbal. V 59. minúte si domáci Novota opäť nerozumel s Egidiusom, k lopte sa dostal Vavrík a do prázdnej brány nemal problém skórovať - 0:1. Ofenzívna aktivita domácich prišla len po N'Kendovom striedaní, ktorý oživil ofenzívu domácich. Najprv kolmicou vysunul Nikoliča, Nikolič pekne nacentroval na mladého útočníka Bognára, ale ten neprekonal Zajaca. V 67. minúte sa opäť vyznamenal striedajúci N'Kendo, keď nahral na Koejoa, ale ten neprekonal dobre postaveného brankára Zajaca. O šesť minút neskôr sa N'Kendo ukázal, vysunul Koejoa, ale ten trafil len stred brány. V 78. minúte sa domáci dočkali gólu, keď opäť po peknej rozohrávke N'Kenda, sa konečne presadil aktívny Koejoe - 1:1. V závere ešte domáci hrali presilovku o jedného hráča, keď rozhodca po nešportovom správaní vylúčil hosťujúceho hráča Šuleka. Domáci nevyužili presilovku a zápas sa nakoniec skončil remízou 1:1.

Autor: Filip Kubaliak