21.11.2009 17:30 CET
1 : 2
(0:1)

DAC Dunajská Streda - FK Senica 1:2

Senica pokračuje vo výborných výkonoch na ihriskách súperov aj po sedemnástom kole, keď zvíťazila v Dunajskej Strede 2:1.

V zápase sa hral od úvodu rýchly futbal, a už v úvodných minútach stretnutia mohli padnúť aj viaceré góly. V ôsmej minúte pohrozili hostia, Keď po ľavej strane prenikol rýchly Tesák, poslal dobrú prihrávku na Juhásza, ale jeho tvrdá strela minula bránu len o centimetre. Na druhej strane reagoval DAC dobrou kombináciou Bajevského a Hassan, keď druhý menovaný poslal pekný lob na Kamescha, ale ten sa zaskvel famóznym zákrokom, a aj preto bolo skóre stále 0:0. Senica mohla ísť do vedenia po dobrej šanci Faldynu, ktorý z tesnej blízkosti netrafil trestuhodne priestor brány. Po štvrťhodine hry Egiduius vyrobil nepochopiteľnú hrúbku, keď prihral Tesákovi, ktorý išiel úplne sám na Novotu a s koncovkou nemal väčšie problémy - 0:1. O desať minút prišlo v domácej obrane k podobnému nedorozumenie, ale Novota tento rát svoj tím dokázal podržať. V 35. minúte sa pohrali s obranou hostí opäť Bajevski a Hassan, ale v poslednej chvíli zachránil Senicu kapitán Laurinc.

Po zmene strán vybehli domáci futbalisti zo šatne trošku v inom rozostavení, ale aj poriadne nabudení otočiť zápas. V 52. minúte mohol vyrovnať N' Kendo, ale jeho hlavičku dokázal Kamesch vyboxovať na roh. Po hodine hry sa DAC už tešil z vyrovnávajúceho gólu, rýchlo rozohratý roh dokázal pekne mierenou strelou využiť Koeoje. O desať minút strieľal nebezpečne Pavlovič, ale s jeho štipľavou strelou si Kamesch dokázal poradiť. V 72. minúte prenikol opäť po strane Tesák poslal do šestnástky prudký center, a Adiaba si loptu nešťastne zrazil do vlastnej brány - 1:2. v samom závere mal super šancu Koejoe, ktorý ani z úplnej blízkosti nedokázal prekonať Kamescha, a tak sa výsledok 2:1 v prospech Senice už nemenil.

Autor: Tomáš Lederer