05.12.2009 15:30 CET
2 : 2
(1:2)

DAC Dunajská Streda - FC Nitra 2:2

Dunajská Streda v sobotu na svojom trávniku privítali Nitru, ktorá na juh Slovenska cestovala s úmyslom bodovať. Nitra nakoniec v zápase remizovala 2:2, aj keď výsledok mohol byť úplne iný.

Začiatok zápasu lepšie začali domáci, keď už v 4. minúte pohrozili protiútokom, ale Hassan mieril veľmi nepresne. O desať minút neskôr hosťujúci Boszorád v pokutovom území unikol cez Elonga, ktorý nedovolene fauloval hosťujúceho hráča, ale penalta sa nepískala. V 21. minúte si domáci otvorili gólový účet, keď po rohovom kope Hassana sa hlavičkovo presadil Krisztián Neméth - 1:0. O šesť minút neskôr mohli hostia vyrovnať, ale chybu domáceho Elonga nepotrestal nitriansky kanonier Rák, keď jeho nebezpečnú strelu vytlačil Novota. Po následnom rohovom kope Hodúra sa po odrazenej lopte presadil Boszorád - 1:1. V 32. minúte domáci Helísek pekne nacentroval na N'Kenda, ale toho postrážili nitriansky zadáci. V 37. minúte hostia otočili nepriaznivé skóre, keď po peknej Rákovej nahrávke prekonal Novotu hosťujúci Valenta - 1:2. Stav sa do konca počasu nezmenil.

Na začiatku druhého polčasu to bola lepšia hra od hostí. V 51. minúte sa hosťujúci obranca Leško dopustil obrovskej chyby, ale jeho skrat nepotrestal Helísek. V 64. minúte sa Rák pokúsil o strelu z diaľky, ale Novota bol pozorný. V napínavom zápase sa domáci snažili vyrovnať nepriaznivý stav. Vyrovnať sa domácim podarilo v tretej minúte nastaveného času, keď osamotený Adiaba prekonal Hrošša - 2:2. Dunajská Streda sa tak so svojimy fanúšikmi rozlúčila remízou 2:2.

Autor: Filip Kubaliak