MFK Ružomberok

Rozhodčí: Hracho
Diváci: 4.450

Tatran Prešov - MFK Ružomberok 3:2

Tatran Prešov zvládol svoju obnovenú prvoligovú premiéru na vlastnom štadióne a po troch góloch v sieti Ružomberka získali domáci všetky tri body. Víťazstvo sa ale nerodilo ľahko, Prešovčania ho strhli na svoju stranu až v posledných sekundách stretnutia vďaka dobre kopnutému rohovému kopu.

Nepochybne zaujímavý zápas v Prešove odštartoval vo veľkom štýle. Už v druhej minúte sa totiž domácemu Tatranu podarilo otvoriť skóre po akcií Katona s Papajom, ktorú zakončil gólovým volejom Marek Penksa. Domáci však predvádzali útočný futbal aj naďalej. V 8. minúte vystrelil tvrdo spoza šestnástky Papaj len tesne vedľa Hajdúchovej brány a tri minúty nato center toho istého hráča v gól nepremenil Penksa. Skvelá hra v podaní Prešova v otrasnom upršanom počasí a na ťažkom teréne pokračovala. Hostia sa nevedeli dostať z vlastnej polovice, ojedinelý pokus zabezpečil iba Božok.

O to prekvapivejší bol Zošákov gól, ktorý prišiel ako blesk z jasného neba a znamenal tak trocha nezaslúžené vyrovnanie stavu. Liptáci ale po góle výrazne ožili a Zošák mohol zaskočeným domácim streliť aj druhý gól, to by ale musel z deviatich metrov trafiť bránu. Snahu Ružomberka zastavila až červená karta pre Lačného v 43. minúte.

V druhej polovici hry boli podobne ako v úvode stretnutia aktívnejší domáci čo pramenilo aj z početného oslabenia Liptákov. Za Prešov zaobstarali pekné momenty Kaplan s Papajom, no gól mohol dať po úniku na druhej strane aj najlepší hráč hostí Zošák.

Zápas odohrávajúci sa vo vynikajúcom tempe s množstvo zaujimavých situácií vyšperkoval gólom z priameho kopu zhruba z 25 metrov domáci Pikl, ktorého lopta sa zastavila až v Hajdúchovej sieti. Po góle na 2:1 sa opäť začali snažiť hrať smerom dopredu aj hostia, čo po niekoľkých šanciach na oboch stranách pramenilo k ďaľšiemu krásnemu gólu, ktorý strelil kto iný ako Zošák.

V záverečných minútach chcel domáci Tatran silou mocou vyrovnať, zatiaľčo hostia boli úplne spokojný aj s remízou. Po obrovských šanciach Rodrigueza a Pekára sa to v infarktovom závere aj podarilo. Skvelé predstavenie na východe republiky dokonal Prekop nádhernou gólovou hlavičkou.

Autor: Ladislav Bičár