FC Zlaté Moravce

Rozhodčí: Matúš - T. Somoláni, Vindiš
Diváci: 4.650

Tatran Prešov - FC Zlaté Moravce 1:0

Zlaté Moravce pokračujú v mizérii na ihriskách súperov. Body si neodnášajú ani z pôdy Prešova, kde prehrali 1:0 po góle Katonu zo záveru prvého polčasu.

Po začiatku, v ktorom sa oba tímy uviedli v aktívnom tempe, úroveň hry opadla a hral sa zväčša medzišestnástkový futbal. Do prvej šance zápasu sa dostali v 8. minúte domáci futbalisti. Po Poliačekovom centri brankár Bolek iba vyboxoval loptu, ani Katonovi, ani Cleberovi sa však nepodarilo dokopnúť ju do siete. V ďalších minútach tímy veľa futbalovej krásy neponúkli. Prekvapujúce bolo to, že ViOn sa neprezentoval iba čisto deštrukčnou hrou, ale snažil sa aj o protiútoky, hoci bez úspechu. V 37. minúte zahrávali hostia rohový kop, brankárovi Tatranu vypadla lopta, Bajzovu strelu ale vykopával Papaj. Dve minúty pred koncom prvého polčasu rozradostil domáce tribúny Katona, ktorý po Takáčovej prihrávke do behu šikovne prehodil vybiehajúceho Boleka.

V druhom polčase sa Prešov zameral predovšetkým na defenzívu. Zlaté Moravce mali viac z hry, no do šancí sa príliš nedostávali. Pre Prešov boli nebezpečné najmä štandardné situácie v podaní Ujlakyho. Tatran sa snažil vyrážať do protiútokov. Jeden z nich založil v 77. minúte Vršajevič, odcentroval od bránkovej čiary, Prekopova strela ale skončila len na žrdi Bolekovej brány. V 89. minúte zahrával priamy kop opäť Ujlaky, Buchta si ale s jeho strelou bez problémov poradil. V závere sa ešte do šance dostal domáci Belejík, stav sa už ale nemenil.

Autor: Andrej Liška