Slovan Bratislava

Rozhodčí: Vlk
Diváci: 7.380

Spartak se Slovanem v dohrávce smírně

Spartak Trnava remizoval na vlastnom štadióne s odvekým rivalom z Bratislavy 1:1. S výsledkom tak môžu byť oba celky pomerne spokojné. Spartak by bral remízu najmä pred zápasom a Slovanisti sa vzhľadom k priebehu hry taktiež nemôžu sťažovať. Prehrali najmä diváci, ktorých na derby prišli iba necelých 7500.

V úvode zápsu mali miernu prevahu hostia zo Slovana, k väčším šanciam či výrazným momentom ale v prvých minútach zápasu neprišlo.

V 17. minútej strieľal Hruška z priameho kopu, lopta si však loptu medzi tri tyče nenašla. O deväť minút neskôr sa po priamom kope Belasých dostal do protiútoku Guldan, prihral Hruškovi, ten ale mieril vysoko nad. Krátko po polhodine hry sa k prvej veľkej šanci dostali aj Belasí. Masarykova tvrdá strela ale ostala na brvne Kraljovej brány a v 37. minúte bol Sylvestrovi v samostatnom nájazde na gólmana domácich odpískaný ofsajd.

Pred polčasom ešte bez väčšieho úspechu pohrozil Masaryk a šanca domácich na druhej strane skončila tesne mimo.

Rovnako ako prvú polovicu hry začali druhý polčas lepšie Slovanisti. Napriek tomu mali prvú stopercentnú šancu z ktorej dokonca padol gól domáci. V 54. minute sa totiž za chrbát Rodingera trafil Devátý a poslal tak Spartak do vedenia nad nenávideným rivalom. Tento gól Slovan akoby vykoľajil a na ihrisku sa počas dlhšieho časového pásma nič dôležité neudialo. Hra odvíjala zväčša v strede poľa, kde sa na oboch stranách striedali nepresnosti a futbalový um bol nahrádzaný najmä tvrdosťou a bojovnosťou.

Slovan tak mohol vyrovnať až v 72. minúte, Meszárošovi sa ale v tutovej šanci pod nohy hodil Kralj a zabránil tak takmer istému gólu. Netrvalo ale dlho a Slovan dostal po faule na Obžeru obrovskú šancu na vyrovnanie, ktorú aj využil. Pokutový kop kopol Masaryk a bez väčších problémov prekonal Kralja.

V 88. minute mohol ešte vedenie predsa len strhnúť na stranu domácich Ďuriš, zoči voči Rodingerovi sa ale nepresadil a nezmieriteľný rivali sa tak rozišli zmierlivým výsledkom 1:1.

Autor: Ladislav Bičár