MFK Ružomberok

Rozhodčí: Pavlík - Balko, E. Weiss
Diváci: 4.137

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:0

Na Štadióne Antona Malatinského pred na trnavské pomery nízkou návštevou domáci Spartak porazil tabuľkového suseda z Liptova a odpútal sa tak mužstiev zo stredu tabuľky.

V prvom polčase sa však nehral futbal, ktorý by náročného trnavského diváka uspokojil. Domáci sa snažili tvoriť hru, to sa im ale najmä kvôli početným nepresnostiam nedarilo a Ružomberčania zachytávali súperovu rozohrávku pomerne ľahko. V priebehu hry sa pokúšali nebezpečne vystreliť iba Hanzel a Devátý, avšak bez úspechu. Veľkú príležitosť zaskočiť domácich mali Liptáci v 41. minúte, kedy Bakoš nádherne vysunul Kucku, jeho pokus ale Kralj perfektne vystihol. Aby toho nebolo dosť, hneď z protiútoku strelili domáci prvý gól stretnutia. Z pravej strany centroval Došek a loptu poslal za Hajdúcha Guldan.

V druhom polčase gólom nabudený domáci zlepšili hru a vytvorili si územnú prevahu. Dlho si ale nedokázali vytvoriť žiadne príležitosti a tak padol druhý trnavský gól z druhej nebezpečnej akcie domácich v zápase. V 71: minúte kopol dobrý rohový kop Hruška a jeho lopta skončila na hlave Drobného, ktorý prvým gólom v drese Spartaka spečatil výsledok. O pár minút neskôr mohlo byť dokonca 3:0, Guldan ale trafil iba žrď ružomberskej brány.

V závere stretnutia sa hostia bez úspechu snažili prelomiť obranu Trnavy a výsledok tak ostal už nezmenený.

Autor: Ladislav Bičár