MFK Košice

Rozhodčí: Kružliak - Slyško, Mókoš
Diváci: 4.561

Spartak Trnava - MFK Košice 2:1

Spartak Trnava si na domácej pôde poradil v prvom jarnom zápase s Košicami a po víťazstve 2:1 zaznamenal všetky tri body. V tabuľke tak má Trnava pred Košičanmi už 9-bodový náskok.

Trnavčania sa od začiatku stretnutia prezentovali pekným, ofenzívnym futbalom. Ako prví ale pohrozili hostia z Košíc. Za obranu súpera sa dostal Milinkovič, ktorý dokonca rozvlnil sieť Rybánskeho brány, avšak jeho gól nebol uznaný pre postavenie mimo hry. V 12. minúte domáci Belák ohrozil Pulenovu bránu, jeho strela ale tesne minula cieľ. V 14. minúte sa prekvapivo do vedenia dostal hosťujúci MFK. Po obrovskej hrúbke Doležaja sa k lopte dostal kanonier Košíc Ján Novák a svojim siedmym gólom v sezóne otvoril strelecký účet zápasu. Košičania sa však zo svojho vedenia dlho neradovali. Už o 5 minút neskôr bolo vyrovnané. Po prihrávke Kopúnka prekonal Pulena Martin Hruška. Obe mužstvá následne znížili obrátky a do konca polčasu sa už nestalo nič, čo by stálo za zmienku.

V 50. minúte zápasu sa domáci Spartak dostal do vedenia. Na center Hrušku si naskočila zimná posila Trnavy, brazílsky legionár Franca - 2:1. V 51. minúte došlo k závaru v šestnástke Trnavy. K lopte sa dostal Milinkovič a vystrelil. Lopta bola evidentne celým objemom za bránkovou čiarou a Košičania sa oprávnene radovali z vyrovnávajúceho gólu. Hlavný rozhodca stretnutia Kružliak ale celú situáciu vyhodnotil tak, že brániaci hráč Spartaku vykopával loptu ešte spred bránkovej čiary. Skóre zápasu sa teda nemenilo. V 73. minúte bola Trnava blízko k svojmu 3. gólu. Priamy kop zahrával Devátý, trafil však iba brvno Pulenovej brány. V nadstavenom čase mal vyrovnanie na kopačke Novák, avšak aj on mieril iba do brvna. Trnava teda vstúpila do jarnej časti Corgoň ligy víťazstvom.

Stretnutie sledovala slušná návšteva 4561 divákov. Trnava sa s 36 bodmi dotiahla na Žilinu, ktorá má ale o zápas menej. Košice by mohli v prípade výhry Ružomberku a bodovania Dunajskej Stredy klesnúť až na 6. miesto.

Autor: Andrej Liška