MFK Dubnica

Rozhodčí: Smolák - T. Somoláni, Kéry
Diváci: 5.861

Spartak Trnava - MFK Dubnica 2:1

Spartak Trnava svoj prvý ligový zápas pred vlastným publikom zvládol a získal tri body za víťazstvo 2:1 nad Dubnicou. To sa ale vôbec nerodilo ľahko a Spartakovci si vlastnou chybou rovnako ako v pohárovom zápase zbytočne skomplikovali život.

Domáci začali zápas aktívnejšie, prvú obrovskú príležitosť si vytvoril Spartak už v 9. minúte, kedy si dal Špendla po Kožuchovom centri z pravej strany takmer vlastný gól. Ten ale padol už dve minúty nato. Kopúnek si narazil loptu s Kožuchom a loptu poslal sám pred Zajacom po zemi k ľavej žŕdke.

Na druhej strane mohol využiť zaváhanie v domácej obrane dubnický kanonier Seye, Rybánskeho chybu ale nepotrestal. V 18. minúte mohli domáci vyhrávať už 2:0, lopta išla po osi Filipovič - Kožuch – Ďuriš, no Zajac perfektne zasiahol. Už o tri minúty sa ale cesta domácich k trom bodom výrazne skomplikovala. Rybánsky v rozohrávke opäť zaváhal keď poslal loptu priamo na nohu Seyeho a ten pohotovo vyrovnal.

Atraktívny zápas však pokračoval aj naďalej, v nasledujúcich minútach mohli skórovať za Trnavu Kožuch, ale aj Kulík a Seye na strane druhej. Ďaľšiu väčšiu príležitosť mali domáci v 35. minúte, Filipovič ale namieril hlavou center Pončáka iba do brvna. Ešte pred prestávkou sa ale fanúšikovia červeno-čiernych predsa len dočkali, keď Pončákov center zužitkoval Hruška a prestrelil Zajaca.

Po polčase nahradil neistého Rybánského v bráne domácich Hrdina a už v 48. minúte mohol Spartak viesť dokonca 3:1, Kopúnek a ani Kožuch ale nezakončili presne. V ďaľšom priebehu hry hrala Dubnica takmer výlučne na brejky, zatiaľčo jej súper kontroloval hru. Trnavčania sa peknými, kombinačnými akciami pokúšali dostať dopredu aj keď si výraznejšiu šancu dlho nevypracovali. Na Zajaca nebezpečne strieľali iba Bernáth a Jelenkovič.

V závere zápasu domáci prenechali iniciatívu Dubnici, tej však chýbalo viac síl a aj skúsenosť v zakončení a tak sa už skóre na Štadióne Antona Malatinského nemenilo.

Autor: Ladislav Bičár