Dunajská Streda

Rozhodčí: Richtárik - Jankovič, Rendko
Diváci: 6.114

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 1:1

V zápase pred slušnou a najmä hlučnou diváckou kulisou hrali obe mužstvá solídny futbal. Domáci vyskočili na svojho súpera tradične veľmi aktívne, chýbala im však šťastena v koncovke.

Prvú veľkú príležitosť mal Klinka po prihrávke Kopúnka v 13. minúte, sám pred Novotom ale nedal. Obe mužstvá hrali s veľkým nasadením a motiváciou, napriek tomu sa ale vysoké množstvo gólových šancí neurodilo. V 17. minúte uvoľnil Pončák Devátého, ktorý preloboval aj brankára hostí, Klinka ale z hranice piatich metrov ani tentoraz neskóroval. Obe mužstvá sa snažili tvoriť aj naďalej, ostalo však iba pri málo nebezpečných pokusoch na oboch stranách. V 36. minúte mali veľkú príležitosť opäť aktívnejší domáci, Hruškov center ale Guldan pre fantastický zákrok Novotu v gól nepremenil.

Aj v druhej polovici zápasu boli aktívnejší Trnavčania, vo finálnej fáze ale hrali príliš zbrklo a to ich pripravilo o trojbodový zásah. Po obrátke sa snažili domáci opäť čo najrýchlejšie skórovať, Hruška, Guldan a ani Klinka sa však nepresadili. Po prerušení hry pre nešportové správanie hosťujúcich fanúšikov padol gól do siete Spartaka. Pinteho pokus totiž vypadol domácemu Novotovi z náruče a pohotový Németh stanovil skóre na prekvapivých 0:1. Trnavčania pokračovali v snahe streliť vytúžený gól aj naďalej, nervozita v koncovke sa však len stupňovala – v 72. minúte netrafil po krásnej akcií Kopúnka s Devátým Bernáth a neujali sa ani pokusy Hrušku či Doležaja.

Trnavčania sa dočkali až sedem minút pred koncom po akcií Devátého s Hruškom, ktorý prízemnou strelou aspoň vyrovnal. Na viac sa už domáci nezmohli a tak sa v zápase tabuľkových susedov body delia.

Autor: Ladislav Bičár