Petržalka

Rozhodčí: Fajčík - Slyško, Kéry
Diváci: 3.948

Spartak Trnava - Artmedia Petržalka 4:2

Trnava si v zápase bohatom na góly poradila s minuloročným majstrom. Petržalskú Artmediu zdolala 4:2.

Už v 4. minúte padol úvodný gól stretnutia. Piroska sa najskôr uvoľnil a následne aj vystrelil. Jeho pokus síce iba opečiatkoval žrď Kraljovej brány, nikým nekrytý Oravec ale nemal s dorážkou do prázdnej brány žiadny problém. Petržalka hrala s chuťou a už v 7. minúte mohli domáci prehrávať o dva góly, proti však bol srbský brankár Kralj, ktorý zneškodnil Velického strelu z hranice pokutového územia. V 11. minúte sa domáci po peknej kombinačnej akcii dočkali vyrovnávajúceho gólu. Hanzelov center zužitkoval Bernáth. Už v 21. minúte ale domáci opäť prehrávali. Priamy kop hostí z 20 metrov už tradične zahrával Kozák, ktorého strela trnavského brankára prekvapila – 1:2. Netrvalo dlho a stav bol opäť vyrovnaný. Priamy kop Spartaku zahrával Hruška, lopta sa z jeho kopačky dostala k voľnému Kožuchovi a ten hlavičkou upravil stav na 2:2. V 29. minúte, iba dve minúty po svojom úvodnom presnom zásahu, mohol Kožuch pridať aj svoj druhý gól v stretnutí, brankár Artmedie Kamenár ale dobre vybehol a zmaril tak šancu trnavského útočníka. Krátko nato sa svojou typickou delovkou prezentoval domáci Doležaj, jeho pokus ale letel iba tesne vedľa pravej žrde Kamenárovej brány. Spartak sa však predsa len dočkal tretieho gólu ešte do prestávky. V 43. minúte využil chybu Szabóa Devátý, ktorý tvrdou strelou dostal svoj tím do vedenia. Tesne pred koncom prvého polčasu mal na kopačke vyrovnávajúci gól Czinege, s Kraljom však tentokrát hrala horná žrď jeho brány.

Aj v druhom polčase sa hral ofenzívny futbal, veľkého počtu gólov tak ako v prvej polovici zápasu sa ale diváci nedočkali. V 48. minúte fauloval v šestnástke domáci Hruška Oravca, pokutový kop ale kapitán hostí Kozák nepremenil, Kralj jeho strelu k pravej žrdi zachytil. V 70. minúte nacentroval loptu domáci Došek, ktorý našiel Kožucha a ten hlavičkou stanovil na konečných 4:2.

Autor: Andrej Liška