Tatran Prešov

Rozhodčí: Olšiak - Chládek, Kéry
Diváci: 3.866

Slovan Bratislava - Tatran Prešov 4:1

Slovan Bratislava si na domácom ihrisku aj s novými posilami bez výraznejších problémov poradil s Tatranom Prešov. Dva góly strelil práve expetržalčan Halenár.

Prvú možnosť zmeniť skóre mali domáci už v 3. minúte zápasu, Masaryk sa ale k Slovákovej lopte nedostal a tak si museli Belasí počkať ešte osem minút. V 11. minúte totiž otočil skóre stretnutia práve Masaryk po výbornej prihrávke Obžeru. Slovan bol aktívnejší aj naďalej, o ďalších 11. minút strieľal Valachovič, Buchta ale jeho pokus vyrazil.

Po takmer polhodine hry boli v šanci opäť domáci, ani Černák a následne ani Serrano ale nezakončili presne. Za hostí mohol vyrovnať v ojedinelom útoku v 37. minúte Pikl, to by ale musel trafiť bránu Slovana. Tesne pred prestávkou sa však hostia ocitli v superšanci. Vršajevič prihral Kantonovi, ten ale nedal do prázdnej brány.

Krátko po prestávke Slovan definitívne rozhodol o osude stretnutia dvoma gólmi Halenára. V 51. minúte si čerstvá posila Slovana Halenár dobre nabehol na center Piresa a hlavou zvýšil. Na 3:0 zvýšil ten istý hráč opäť po prihrávke Piresa, tentoraz vďaka dobre rozohranej štandardke. Krátko nato už bolo 4:0. Koňare inkasovali štvrtý, už zahanbujúci gól v 60. minúte vďaka Slovákovi, ktorého pokus skončil v pravom hornom rohu Buchtovej brány.

Aj po štvrtom góle mohli domáci ešte zvýšiť, Halenár, Dobrotka a ani Masaryk už ale ďalší gól nepridali. V 82. minúte sa po faule Haneka na Takáča kopal pokutový kop, ktorý exslovanista Poliaček premenil.

Čestný zásah Prešova tak ukončil zápas, v ktorom jednoznačne dominovali domáci a Prešov môže byť napokon rád, že neodišiel aj s väčším prídelom.

Autor: Ladislav Bičár