Banská Bystrica

Rozhodčí: Hracho - Palušák, Benko
Diváci: 4.752

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 0:0

Takmer 5-tisícová návšteva na Tehelnom poli videla zápas veľmi slabej úrovne, v ktorom domáci Slovan nedokázal potvrdiť pozíciu favorita.

V prvom polčase sa zrodilo iba veľmi málo momentov, pri ktorých musel zasahovať brankár na jednej či druhej strane. Banská Bystrica mala vyššie držanie lopty a tak nedovolovala Slovanistom, ktorí vstupovali do zápasu s trojbodovými ambíciami, diktovať tempo hry. V 5. minúte hlavičkoval domáci Sylvestr mimo bystrickú bránu. V 11. minúte vyrážal domáci Rodinger Filovu strelu na rohový kop. O strelu sa pokúšal Slovanista Slovák, ale bez úspechu. Hralo sa prevažne v strede ihriska bez pekných akcií. Do ojedinelého náznaku šance sa dostala letná posila belasých Gaucho, ten však nedokázal dať svojej hlavičku potrebnú razanciu a presnosť na to, aby otvoril skóre. V 37. minúte mali Slovanisti k dispozícii tri rohové kopy po sebe, ani z jedného sa však belasí nedokázali presadiť.

Prvý zaujímavý moment druhého polčasu sa zrodil až po hodine hry. Slovan pri svojej útočnej snahe stratil loptu, keď Rada prihral Tomášovi Pančíkovi, ktorému prišlo vhod aj pošmyknutie sa Ižvolta. Pančík sa rútil sám na Rodingera, ktorého aj obišiel, ale následne nepochopiteľne netrafil prázdnu bránu, keď mieril iba do vonkajšej strany tyčky. Slovan odpovedal hneď nato – po rýchlej kontre sa na hranici šestnástky dostal k lopte Sylvestr, ktorý mal pred sebou voľnú cestu, ale nepochopiteľne sa vydal smerom do stredu pokutového územia a o loptu prišiel ešte skôr než vôbec vystrelil. V 69. minúte sa Rodinger musel mať na pozore pri Šulekovom pokuse. V záverečných minútach sa Slovanisti dostávali do optického tlaku, nedoázali z neho však vyťažiť potrebný gól, keďže nakopávané lopty cez celé ihrisko neprinášali žiadny osoh. Slovan teda sklamal ako herne, tak výsledkovo, s Bystricou iba remizoval 0:0.

Autor: Andrej Liška